Erdoğan konuşmasını kesti, polisleri fırçaladı

Başbakan Recep Tayip Erdoğan partisinin Şanlıurfa mitinginde görevli polisleri fırçaladı.

Erdoğan konuşmasını kesti, polisleri fırçaladı
09 Mart 2014 Pazar 18:48

Başbakan Recep Tayip Erdoğan partisinin Şanlıurfa mitinginde görevli polisleri fırçaladı. Partililer arasında rahatsızlanan bir vatandaşa polisin müdahale etmekte gecikmesi üzerine, "Şu koridoru açın… ya polis arkadaşlar siz burada ne iş yapıyorsunuz yardımcı olun. Emniyet müdürü sen ne iş yapıyorsun yardımcı olsana şuraya. Oradan seyrediyorsun Allah Allah…" diye tepki gösterdi.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Partisinin Şanlıurfa mitingine katıldı. Topçumeydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Erdoğan, Bediüzzaman’ın CHP hükümetinin iktidarda olduğu yıllarda çok zulüm gördüğünü söyledi. Üstat Bediüzzaman’ın son günlerine dikkat çeken Erdoğan, "Said-i Nursi, bundan tam 54 yıl önce 23 Mart'ta Hakk'a yürüdü. Ne oldu? Şanlıurfa'da büyük bir cenaze düzenlendi. Said-i Nursi İbrahim Halil-ur Rahman Dergahı'na defnedildi. Bu süreç, çok önemli. Ardından 27 Mayıs müdahalesi oldu. Hayatı boyunca Said-i Nursi'ye huzur vermeyen, O'nun özgürlüğünü elinden alan, O'nu sürgünlere mahkum eden zihniyet, CHP zihniyeti, maalesef öldüğünde de O'nu rahat bırakmadı. Said-i Nursi'nin dirisine zulüm edenler, ölüsüne bile tahammül edemediler. İşte, bu CHP zihniyetiyle, şu anda güya O'nun izinde olduğunu iddia eden Pensilvanya. Öyle demiyor mu? Said-i Nursi'nin izinde olduğunu söylemiyor mu bu Pensilvanya'daki zat? Şimdi, Said-i Nursi'ye zulüm eden CHP ile el ele kol kola dolaşıyor. Said-i Nursi'ye en ağır zulümleri yapan, O'na hayat hakkı tanımayan, ölüsünü bile Şanlıurfa'dan çıkarıp götüren CHP zihniyetiyle Pensilvanya'daki zat birlikte hareket ediyorlar. Ne oldu? Said-i Nursi'nin Şanlıurfa'daki Isparta, Bitlis, Afyonkarahisar, Burdur ve İstanbul'daki aziz hatırası, bunların CHP ile ittifakından dolayı yara alıyor." ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’DAN ÖĞRENCİLERE OTELDE AĞIRLAMA SÖZÜ

Başbakan Erdoğan öğrencilerin hizmete ait kurumlarda kalmamasını istedi. Öğrencilere evlerini, yurtlarını terk edin çağrısını yenileyen Erdoğan, öğrencileri otelde ağırlama sözü verdi.
Erdoğan, "Sandığın rengi belli oldu. Paralelleri korku sardı. İşyerlerinde işçilerini AK Parti'ye oy vermeyin diye ikna ediyorlar. Adeta 28 Şubat gibi ikna odalarını kurdular. İşyerlerinde, okullarda, yurtlarda, dershanelerde kızları erkekleri ikna odalarında ikna etmeye çalışıyorlar. Şimdi ben diyorum ki üniversiteli gençlere sesleniyorum. Bunların yurtlarında evlerinde kalan öğrencilere sesleniyorum bütün kredi yurtlar kurumlarının yurtlarında boşluklar tespit edildi. Sizleri oraya alabiliriz. Hemen Milli Eğitim'e, Gençlik Spor Bakanlığı'na müracaat edin. Eğer kredi yurtlarda yer yoksa sizi otellerde ağırlayacağız. Devletin kurumlarında ağırlayacağız. Çünkü bunların zulmüne sizi asla muhatap etmeyeceğiz. Geçici bir süre de olsa biz bunları halledeceğiz." ifadelerine yer verdi.

"SEN NE İŞ YAPIYORSUN?" FIRÇASI

Bu arada, mitingi izleyen partililer arasında rahatsızlanan vatandaşa yardımın gecikmesine tepki gösteren Başbakan Erdoğan, görevli polisleri fırçaladı. Uzun süre konuşmasına ara veren Erdoğan, koridorun açılmasını bekledi. Gelişmenin yaşanmaması üzerine Erdoğan, "Şu koridoru açın… ya polis arkadaşlar siz burada ne iş yapıyorsunuz yardımcı olun. Emniyet müdürü sen ne iş yapıyorsun yardımcı olsana şuraya. Oradan seyrediyorsun Allah Allah…" diye konuştu.

Osman Baydemir’in BDP’nin Şanlıurfa belediye başkana adayı olmasına gönderme yapan Erdoğan, ‘Diyarbakır’da ne yaptınız da Şanlıurfa’ya geldiniz?" diye sordu. Erdoğan, "BDP sen nerede siyaset yapıyorsun? O da belli. İşte şimdi geldiler Şanlıurfa'da siyaset yapmaya. Şanlıurfa, gelin 30 Mart'ta bu BDP'ye güzel bir cevap verin. Buna hazır mıyız? Gümbür gümbür inşallah tüm ilçelerde. Şanlıurfa sizi büyükşehir kim yaptı? Biz yaptık. Bu üç partinin tamamı da Şanlıurfa'nın büyükşehir olmasına karşı çıktılar. Üçü de yakıştırmadılar. Çünkü bunların derdi belediyecilik değil, bunların derdi hizmet değil, bunların derdi ideolojik siyaset." CİHAN

Erdoğan konuşmasını kesti, polisleri fırçaladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×