Erdoğan İstinye'de vatandaşlara seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul İstinye'de şehit evi ziyareti sonrası vatandaşlara hitap etti.

Erdoğan İstinye'de vatandaşlara seslendi
06 Ağustos 2016 Cumartesi 22:32

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, darbe girişiminin ardından 240 şehit olduğunu belirterek, "Ama şunu bilmenizi isterim ki şehitler tepesi boş değil. 240 şehitle bu hainler, bu alçaklar, bu vatanı düşüremediler. 2 bin 200'e yakın gazimiz de elhamdülillah bu millet bu zalimlerin, bu alçakların karşısında kahramanlar olarak, şehitler olarak yeniden bir tarih yazdılar. Onlar demokrasi dediler, onlar vatan dediler, onlar Allah dediler, onlar şehadet dediler, öyle yürüdüler." dedi.

Erdoğan, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Borsa İstanbul'un önünde şehit olan Fatih Satır'ın İstinye Boğaziçi Caddesi'nde oturan ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Ziyaretin ardından Erdoğan, mahallede kendisini bekleyen kalabalığa hitap etti.

Halkı selamlayan Erdoğan, şunları kaydetti: "Öncelikle şuna inanmanızı istiyorum; 240 şehidimiz var, o günden bugüne. Ama şunu bilmenizi isterim ki şehitler tepesi boş değil. 240 şehitle bu hainler, bu alçaklar, bu vatanı düşüremediler. 2 bin 200'e yakın gazimiz de elhamdülillah bu millet bu zalimlerin, bu alçakların karşısında kahramanlar olarak, şehitler olarak yeniden bir tarih yazdılar. Onlar demokrasi dediler, onlar vatan dediler, onlar Allah dediler, onlar şehadet dediler, öyle yürüdüler. Bizim dinimizde biz biliyoruz ki Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiz. Onlar diridirler, ama siz bilemezsiniz. Peygamberlikten sonra  en yüce makam şehitlik makamıdır. İşte şehitlerimiz şu anda peygamberimize komşu oldular.  Rabbim bizleri de onlara komşu etsin. İnşallah bu yolda Rabbimin emrettiği yolda kararlılıkla yürüyeceğiz. Ülkemizi inşallah birlik içerisinde, beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhu içerisinde daha ilerilere taşıyacağız."
Vatandaşlardan ricasının "Bir olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız" olduğunu ifade eden Erdoğan, rabiasında da tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet olduğunu, bununla yürüdüklerini söyledi

Erdoğan, yarın Yenikapı'daki mitinge tüm İstanbul'un katılacağını belirterek, "Aynı anda 80 vilayet de Yenikapı'yı takip edecek. Dolayısıyla tüm Türkiye yarın Yenikapı'daki bütün merasimi takip edecek. İktidar partisinin genel başkanı, ana muhalefetin genel başkanı, MHP'nin genel başkanı da orada olacaklar. Meclis Başkanımız orada olacak. Sizlere hitap edeceğiz. Orada sizlerle bir arada olacağız. Ordumuzun mehteriyle orada olacağız. İnşallah Kur'an-ı Kerim tilavetleriyle orada şehitlerimizi yad edeceğiz. Gazilerimize Rabbimden şifalar dileyeceğiz. Geleceğe de böyle yürüyeceğiz."diye konuştu.

Erdoğan, çok çalışılacağını, herkesin birbirini Allah için seveceğini belirtti.


Etiketler; #erdoğan

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×