Erdoğan, Gazze için BM Genel Sekreteri ile görüştü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun'u telefonla arayarak, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının derhal durdurulması için uluslararası toplumun acilen girişimlerde bulunması çağrısı yaptı. Başbakanlık...

Erdoğan, Gazze için BM Genel Sekreteri ile görüştü
11 Temmuz 2014 Cuma 20:13

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun'u telefonla arayarak, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının derhal durdurulması için uluslararası toplumun acilen girişimlerde bulunması çağrısı yaptı.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, İsrailliler ile Filistinliler arasında Kasım 2012'de sağlanmış olan ateşkes mutabakatına geri dönülmesi gerektiğini de vurguladı. Başbakan Erdoğan'ın, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ile yaptığı görüşmede, İsrail hükümetinin kendi ulusal güvenliğini ancak adil ve kapsamlı bir barışla sağlanabileceğini anlaması gerektiğine de dikkat çektiği öğrenildi.

Gazze'yi hedef alan saldırılar neticesinde şu ana dek yüze yakın masum Filistinlinin hayatını kaybettiğini, yüzlercesinin de yaralandığını hatırlatan Erdoğan'ın, Türkiye olarak infial uyandıran bu saldırıları kınadıklarını ifade ettiği belirtildi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×