Erdoğan: Evlatlarımdan biri yolsuzluk yapsın, evlatlıktan reddederim

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çocuklarıyla ilgili yolsuzluk iddialarını eleştirdi. Erdoğan, “Dört çocuğum da Elhamdülillah imam hatipten mezun oldular.

Erdoğan: Evlatlarımdan biri yolsuzluk yapsın, evlatlıktan reddederim
17 Ocak 2014 Cuma 17:38

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çocuklarıyla ilgili yolsuzluk iddialarını eleştirdi. Erdoğan, “Dört çocuğum da Elhamdülillah imam hatipten mezun oldular. Benim evlatlarımdan bir tanesi böyle bir yolsuzluğa karışsın, bir saniye yanımda tutmam evlatlıktan reddederim.” dedi.

Burhan Felek Spor Salonu'nda imam hatip liselerinin 100. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen ‘100 Yıllık Hikâye İmam Hatip’ adlı programa katılan Başbakan Erdoğan, imam hatipli gençlere seslendi.

İmam hatiple ilgili bir hatırasını anlatan Erdoğan, “Tabi şu anda aramızda değil, belki televizyondan izliyor. Sevgili muhterem hocamız Bekir Topaloğlu’nun bir hatırası var ki anlamlı; 1955 yılında İstanbul İmam Hatip Okulu Vefa’da ahşap bir binada hizmet veriyordu. Ben orada imam hatibe hazırlık kursuna gittim. Birgün matematik öğretmeni Rasim hoca öğrencileri topluyor. Diyor ki öğrencilere ‘çocuklar, öğretmenler kurulu olarak toplandık. Sizleri tebrik etmeye karar verdik. Şu okul bahçesinin dışından bahçeye sarkan meyve ağaçlarına günlerdir el sürmediniz. Bir tanesini bile koparmadınız. Yaklaşık 400 öğrenci olarak hergün altında oynadığınız halde o ağaçtaki elmalara dokunmadınız. Sizi bunun için tebrik ediyoruz’ diyor. İmam hatip nesli işte budur. Bir imam hatip mezunu olmaktan her zaman gurur duydum. Bu gururu son nefesime kadar onurla taşıyacağım.” diye konuştu.

Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Dört çocuğum da Elhamdülillah imam hatipten mezun oldular. İkisi Kartal, ikisi Kadıköy olmak üzere. Ben onlardan razıyım, Rabbim de razı olsun inşallah. Son zamanlarda evlatlarımla ilgili olarak ana muhalefetin yaptığı çamur atma propagandaları… Şunu çok açık ve net söylüyorum; benim evlatlarımdan bir tanesi böyle bir yolsuzluğa karışsın, bir saniye yanımda tutmam evlatlıktan reddederim. Bu kadar açık konuşuyorum. Kalkıp evlatlarımın sosyal faaliyetleri üzerinde kendileriyle alakası olmayan vakıf çalışmalarından rahatsız olan bu ana muhalefet lideri önce kendisi aynaya baksın, aynaya! Bunların geçmişi karanlık. Afedersiniz bunların genel müdürlük yaptıkları zamanlarda bu millet bunların yolsuzluğu sebebiyle gidecek hastane bulamıyordu, ilacını alamıyordu. Şimdi gerçekler ortada, eğitimde attığımız adımlar ortada. Yolsuzlukların olduğu bir ülkede bu milletin evlatlarına siz kalkıp da neredeyse Cumhuriyet tarihinde yapılan okul sayısı kadar okul yapabilir miydiniz? Onların eline ücretsiz olarak bu kitapları verebilir miydiniz?”

‘FANİLER BİZE MABUD OLAMAZ’

Müslümanların kulluk anlayışını gözden geçirmesi gerektiğini söyleyen Erdoğan, “Biz Allah’tan başka mabud tanımıyoruz. Faniler bize mabud olamaz. Bileceğiz ki bu insan kul mudur? Bunun da yanlışları vardır, hataları vardır. Cumhurbaşkanı’nın da hatası vardır, Tayyip Erdoğan’ın da, Meclis Başkanı’nın da hatası vardır. Bunları bileceğiz. Hiçbir insan layüs’el değildir, sorgulanamaz değildir. Hepimiz de sorgulanacağımızı bilmemiz lazım. Hesaba çekilmeden kendimizi hesaba çekmeye mecburuz. Gençler! unutmayalım ki bir hesap günü var. Orada hesaba çekileceğiz. Ama o güne gelmeden burada kendimizi hesaba çekelim. Biz milletin emanetine göz dikenlere müsamaha göstermeyiz. Yetimin hakkına el uzatanlara hoşgörü göstermeyiz. Allah’a hamdolsun! Harama el uzatanlardan olmadık. Ama yetmez, harama el uzatılmasına izin vermeyiz, göz yummayız, bunun karşısında sessiz kalmayız.” ifadelerini kullandı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×