Erdoğan'dan Şeref Malkoç açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şeref Malkoç'un Bahçeli için kullandığı ifadeler için, "Çok çirkin. Hemen özür dilemesini istedim" dedi

Erdoğan'dan Şeref Malkoç açıklaması
04 Ağustos 2016 Perşembe 23:24

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için 'Yenikapı'da hayatında hiç görmediği bir kalabalığa hitap edecek' şeklinde ifadeler kullanan başdanışmanı Şeref Malkoç'un ifadeleri için çok çirkin dedi. 

TRT'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunu duyduğu anda hemen tepki gösterdiğini ve özür dilemesini istediğini, Malkoç'un da kendisini kırmayarak özür dilediğini söyledi. 

Erdoğan konuşmasında, "Şimdi burada böyle şeylere gerek yok. Biz ne yapmaya çalışıyoruz. Bütün dünyaya karşı birlik, beraberlik mesajı vermeye çalışıyoruz." dedi. 

NE OLMUŞTU? 

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, bugün katıldığı bir televizyon programında Devlet Bahçeli'nin Yenikapı mitingine katılma davetini kabul etmesiyle ilgili olarak, "Bahçeli hayatında ilk kez bu kadar büyük bir kalabalığa seslenecek" demişti. Açıklamanın tepki çekmesi üzerine Malkoç bir açıklama yaparak hem Bahçeli hem MHP'den özür dilemişti. 

Malkoç açıklamasında "Bugünkü program içerisinde mitinge katılımla ilgili olarak sarf ettiğim bir cümle sebebiyle başta Sayın Bahçeli'nin şahsından ve tüm MHP camiasından özür dilerim." ifadelerini kullandı.

Malkoç, yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz gecesi yapılan alçak darbe girişiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde millet tarafından kahramanca önlendiğini, bunun mutluluğunun her siyasi parti ve düşünceden 79 milyonca yaşandığını belirtti.

Bugün sabah saatlerinde Fox Tv'de yayınlanan "Çalar Saat" programında, güncel siyasi konuları değerlendirdiğini ifade eden Malkoç, pazar günü Yenikapı'da yapılacak "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne bütün siyasi partilerin davet edilmesiyle ilgili açıklamalarda bulunduğunu bildirdi.

Programda, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 15 Temmuz darbe girişimindeki asil duruşuna dikkati çekip, devlet adamlığı kalitesini belirttiğini ve mitinge katılma kararının ne kadar isabetli olduğunu vurguladığını aktaran Malkoç, şunları kaydetti:

"Türk milletinin bundan duyduğu büyük memnuniyeti ifade ettim. Sayın Bahçeli'nin devlet adamlığını, siyasi kişiliğini, yıllardır yakinen tanıdım, buna şahit oldum ve bunu çeşitli vesilelerle dile getirdim. Bu son yaşadığımız 15 Temmuz darbe kalkışmasında ve sonrasında Sayın Bahçeli'nin ortaya koyduğu tavır, Türk milletinin bütün fertlerini memnun etmiştir. Kendisine yakışan ve kendisinden milletin beklediği gibi yürekli ve yiğitçe davranmıştır. 15 Temmuz gecesinden bu yana katıldığım onlarca televizyon programında ve değişik illerdeki 'Milli irade ve Demokrasi' toplantılarında bunu dile getirerek, kendisine şahsım ve milletimiz adına müteşekkir olduğumu ifade ettim. Etmeye de devam edeceğim. Bugünkü program içerisinde mitinge katılımla ilgili olarak sarf ettiğim bir cümle sebebiyle başta Sayın Bahçeli'nin şahsından ve tüm MHP camiasından özür dilerim. Çanakkale ruhu içerisinde, milyonlarla 7 Ağustos Pazar günü İstanbul'da birlik ve beraberlik içerisinde buluşalım inşallah."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×