Erdoğan: Bu medeniyet, sahte alimleri reddetti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İslam medeniyetinin, yaşadığı sıkıntılardan sonra kendi kendini yeniden inşa ettiğini söyledi.

Erdoğan: Bu medeniyet, sahte alimleri reddetti
25 Ocak 2014 Cumartesi 14:18

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İslam medeniyetinin, yaşadığı sıkıntılardan sonra kendi kendini yeniden inşa ettiğini söyledi. Erdoğan, “Fetret dönemleri gelip geçer, ihanetler yok olup gider. Bu medeniyet yalancı peygamberleri, sahte alimleri bünyenin virüsü reddettiği gibi reddetti.” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’de düzenlenen ‘100 Yılın İslam Kültür Hizmeti’ programına katıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organize ettiği programa; Başbakan Erdoğan’ın yanı sıra, Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve çok sayıda davetli katıldı.

Burada konuşma yapan Başbakan Erdoğan, İslam Ansiklopedisi’nin İslam tarihinin en önemli eserlerinden biri olduğunu söyledi. Konuşmasında, İslam medeniyetinin Moğol istilasını, Haçlı istilasını ve birçok saldırıyı atlattığını söyleyen Erdoğan, “Bizim medeniyetimiz her seferinde kendi kendini yeniden inşa etmiştir. Fetret dönemleri gelip geçer, ihanetler yok olup gider. Bu medeniyet yalancı peygamberleri, sahte alimleri bünyenin virüsü reddettiği gibi reddetti. İlmi iktidar vasıtası olarak görenleri medeniyetimiz reddetti.” şeklinde konuştu. (Sürecek)

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×