Erdemir İlkokulu’na MEB ve Sağlık Bakanlığı'ndan 'Beyaz Bayrak'

Erdemir İlköğretim Okulu'nun, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı denetlemelerin ardından 'Beyaz Bayrak' aldığı bildirildi. Erdemir İlkokulu, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından temizlik...

Erdemir İlkokulu’na MEB ve Sağlık Bakanlığı'ndan 'Beyaz Bayrak'
30 Mayıs 2014 Cuma 16:43

Erdemir İlköğretim Okulu'nun, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı denetlemelerin ardından 'Beyaz Bayrak' aldığı bildirildi.

Erdemir İlkokulu, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından temizlik ve hijyen kriterleri esas alınarak denetlenmesi sonucu Beyaz Bayrak ve Sertifika almaya hak kazandı. Erdemir İlkokulu'nun, yapılan denetimler sonucu Beyaz Bayrak almasına ilişkin açıklamada bulunan Okul Müdürü Yaşar Ciğer, öncelikli prensiplerinin okullarda sağlıklı ve hijyenik bir ortam oluşturmak olduğunu söyledi. "Erdemir İlkokulu olarak almaya hak kazandığımız 'Beyaz Bayrak' ile hijyen konusundaki hassasiyetimiz belgelendi. Çocuklarımızın eğitimlerini sağlıklı sürdürebilmeleri açısından temizlik konusunda taviz vermeden çalışmalarımıza devam ediyoruz." diyen Ciğer, kaliteli eğitim verebilmenin hijyenik okul ortamıyla mümkün olabileceğinin altını çizdi.

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortak olarak hazırlanan 'Beyaz Bayrak' projesi dahilinde okullarda yapılan denetimlerde okul çevresi, okul içi idari hizmet birimleri, eğitim, öğretim hizmet birimleri, yardımcı hizmet birimleri, okul kantini gibi konularda değerlendirilmeler yapılarak, 100 üstünden 90 puanı geçen okullara temizlik ve sağlığın bir sembolü olarak 'Beyaz Bayrak' veriliyor.

CİHAN

Erdemir İlkokulu’na MEB ve Sağlık Bakanlığı'ndan 'Beyaz Bayrak'


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×