Engelliler İl Spor Merkezi seçmeleri başladı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, eğitimli antrenörler gözetiminde engellilere uygun branş seçimi yaparak, çalışmalara hız verdiklerini söyledi.Hadi, paralimpik spor dallarından yüzme, okçuluk, halter, yelken,...

Engelliler İl Spor Merkezi seçmeleri başladı
30 Haziran 2014 Pazartesi 14:18

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, eğitimli antrenörler gözetiminde engellilere uygun branş seçimi yaparak, çalışmalara hız verdiklerini söyledi.

Hadi, paralimpik spor dallarından yüzme, okçuluk, halter, yelken, masa tenisi, atletizm, tenis, atıcılık, voleybol, satranç, tekerlekli sandalye basketbol, ampute futbol gibi dallarda faaliyet gösterecek ücretsiz il spor merkezleri için seçmeler yaptıklarını ifade etti.

Menderes Spor Salonu’nda Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Teknik Kurul Başkanı ve Adana Engelliler İl Spor Merkezleri Koordinatörü Nuray Sev Özdemir, Özel Sporcular Federasyonu Teknik Kurul Üyeleri Alper Tekalp ile Nebil Bakırsine’nin yanı sıra farklı branşlarda 20 antrenörün uygun branş seçimine başladıklarını belirten Hadi, “Hedefimiz kentimizde bulunan engellileri evlerinden çıkartarak spora yönlendirmektir. Spor engelliler için hem rehabilitasyon hem de sosyalleşmeleri için önemli bir araçtır. Adana’da ilk kez disiplinli bir program içinde 20 eğitimli antrenör gözetiminde engellilere uygun branş seçimi yaparak çalışmalara hız verdik. Ücretsiz il Spor Merkezleri’nde çalışmalara katılacak adaylar arasından başarılı olanlara lisans çıkartarak müsabakalara katılmalarını sağlayacağız.”

Hadi, Çukurova Üniversitesi ve Adana Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle engelliler il spor merkezlerinde çalışmalara önümüzdeki günlerde başlanacağını, yoğun başvuru gerçekleştiğini, bunun sevindirici olduğunu sözlerine ekledi.

CİHAN

Engelliler İl Spor Merkezi seçmeleri başladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×