Engelli memurların maaş çekme çilesi objektiflere yansıdı

Kamu ve özel bankalar, engelli müşterilerinin ATM’lerde (otomatik para çekme makineleri) sıkıntı yaşamaması için birçok projeyi hayata geçirdiklerine dair reklam yapmasına rağmen halen engelliler ATM cihazlarına ulaşmakta zorluk yaşıyor.

Engelli memurların maaş çekme çilesi objektiflere yansıdı
13 Mart 2014 Perşembe 14:33

Kamu ve özel bankalar, engelli müşterilerinin ATM’lerde (otomatik para çekme makineleri) sıkıntı yaşamaması için birçok projeyi hayata geçirdiklerine dair reklam yapmasına rağmen halen engelliler ATM cihazlarına ulaşmakta zorluk yaşıyor. Bursa’da iki yürüme engelli devlet memurunun ATM’den maaş çekme çilesi objektiflere yansıdı.

Bir kamu kurumunda çalışan İpek Öztürk ve Mustafa Tıkız tekerlekli sandelyeleriyle birlikte bir kamu bankasının Atatürk Caddesi üzerindeki ATM’ye (automated teller machine, otomatik para çekme makinesi) geldi. Güçlükle tekerlekli sandalyesinden kalkan İpek Öztürk isimli engelli memur, ATM’den maaşını çekti. Bu esnada, büyük sıkıntı yaşadığı gözlenen Öztürk, olayla ilgili yorum yapmaktan kaçınarak, "Herşey ortada." dedi. İki engellinin maaş çekmesi ise objektiflere yansıdı.

Öte yandan birçok banka, ATM’lere sesli sistem koyarak erişebilir ATM reklamı yapıyor. CİHAN

Engelli memurların maaş çekme çilesi objektiflere yansıdı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×