Engelli çocuk köpek saldırısında yaralandı

Muş’un Bulanık İlçesinde oyun oynarken bir köpeğin saldırısına uğrayan 16 yaşındaki engelli çocuk yaralandı. Bulanık ilçesine bağlı Erentepe beldesinde evinin önünde oyun oynayan işitme engelli 16 yaşındaki Mehmet Çelik, başıboş...

Engelli çocuk köpek saldırısında yaralandı
13 Mayıs 2014 Salı 16:28

Muş’un Bulanık İlçesinde oyun oynarken bir köpeğin saldırısına uğrayan 16 yaşındaki engelli çocuk yaralandı.

Bulanık ilçesine bağlı Erentepe beldesinde evinin önünde oyun oynayan işitme engelli 16 yaşındaki Mehmet Çelik, başıboş bir köpeğin saldırısına uğradı. Köpeğin göğsünden ısırdığı Mehmet Çelik'i yakınları kurtardı. Hemen Bulanık Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Çelik, daha sonra Muş Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Muş Devlet Hastanesinde Çelik'in gerekli tedavisini yapan Göğüs Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özgür Ömer Yıldız, çocuğun çok büyük bir tehlike atlattığını söyledi. Dr. Yıldız, bu şekilde bir vakanın Türkiye'de ikinci olduğunu belirterek, “Köpek ısırığı, özellikle göğüs bölgesinde çok az gördüğümüz bir durum. Türkiye'de şu ana kadar 2 vaka görülmüş. Yani göğüs bölgesinden köpek ısırığı ve ciddi yaralamaya yol açan köpek ısırığı. Burada önemli hadise akciğere ulaşıp ulaşmaması. Şu an muayenemizde akciğere ulaşmadığını tespit ettik. Sadece kuduz aşısı programına aldık ve normal yarayı onararak tedavisini gerçekleştirdik. Bundan sonra çok ciddi bir sıkıntı olmaz.” dedi.

“5 DOZ KUDUZ AŞISI YAPILDIKTAN SONRA TABURCU EDİLDİ”

Mehmet Çelik'in dedesi Abdulmecit Çelik ise, torunun evin önünde yavru bir güvercinle oynadığını belirterek, “Biz de o esnada evde oturuyorduk. Küçük torunum içeri girdi ve Mehmet'in köpek saldırısına uğradığını söyledi. Biz de hemen alıp hastaneye getirdik. Çok şükür çok ciddi bir durum söz konusu değil.” şeklinde konuştu.

Hastanede gerekli müdahalesi yapılan Mehmet Çelik, 5 doz kuduz aşısı yapıldıktan sonra taburcu edildi. CİHAN

Engelli çocuk köpek saldırısında yaralandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×