Engelli çalıştırmayan işyerlerine ceza-i müeyyide uygulanıyor

İşkur Bafra Hizmet Merkezi engellilere sahip çıktı. Merkez, kanuni olarak engelli çalıştırması gereken işyerlerini kontrol ederek gerekirse ceza-i müeyyide uyguluyor.Konu hakkında açıklama yapan İşkur Bafra Hizmet Merkezi Müdürü Sait Gül,’’4857...

Engelli çalıştırmayan işyerlerine ceza-i müeyyide uygulanıyor
26 Mayıs 2014 Pazartesi 17:23

İşkur Bafra Hizmet Merkezi engellilere sahip çıktı. Merkez, kanuni olarak engelli çalıştırması gereken işyerlerini kontrol ederek gerekirse ceza-i müeyyide uyguluyor.

Konu hakkında açıklama yapan İşkur Bafra Hizmet Merkezi Müdürü Sait Gül,’’4857 Sayılı İş Kanunu’nun 30. maddesine gereğince 50 ve üzeri işçi çalıştıran işyerlerinin engelli işçi çalıştırma yükümlülüğü bulunduğundan bu işyerlerinin engelli işçi kontenjanlarının İşkur Bafra Hizmet Merkezi tarafından izlenmektedir. İş Kanunu gereğince engelli işçi çalıştırma yükümlülüğü bulunduğu halde çalıştırmayan işverenlere her ay ve çalıştırılmayan her engelli için 1903 TL idari para cezası uygulanmaktadır. Bu kapsamda engelli işçi kontenjanı bulunan iki işyeri için bugün İşkur Bafra Hizmet Merkezi’nde mülakatlar düzenlenmiştir. Engelli seçim öncesinde engellilere yönelik iş arama becerileri eğitimi ve çalışma hayatına ilişkin konularda iş ve meslek danışmanlarımızca bilgilendirme yapılmıştır.’’dedi.

CİHAN

Engelli çalıştırmayan işyerlerine ceza-i müeyyide uygulanıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×