Engellerini ata binerek aşıyorlar

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ni ziyaret eden engelli vatandaşlara atlı terapi uygulandı. Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi bünyesinde hizmet veren Atla Terapi Merkezi,...

Engellerini ata binerek aşıyorlar
14 Mayıs 2014 Çarşamba 18:18

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ni ziyaret eden engelli vatandaşlara atlı terapi uygulandı.

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi bünyesinde hizmet veren Atla Terapi Merkezi, Engelliler Haftası nedeniyle merkezi ziyaret eden vatandaşları ağırladı. Barınaktaki hayvanları seven engelli vatandaşlar, daha sonra Atlı Terapi Merkezi’nde seyisler eşliğinde ata binmenin keyfini yaşadı. Engelli vatandaşları yalnız bırakmayan Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Halil Döner, "Atla Terapi Merkezi’mizde yıl boyunca engelli 160 öğrencimize hizmet verdik. Engelleri aşacak her çalışmaya Osmangazi Belediyesi olarak öncülük ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz." dedi.

ATLA TERAPİ ACILARINI DİNDİRDİ

Atla Terapi Merkezi’nde ata binerek güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşayan 7 yaşındaki Ramazan Güler, bacağının kırılmasının ardından atla terapiye başladığını belirterek, şunları söyledi: "1 yıldır atla terapi merkezine geliyorum. Buraya gelmeye başladıktan sonra ağrılarım geçti. At üzerinde çeşitli hareketler yapıyoruz. Bu hareketler bacağımı iyileştiriyor. Burada arkadaşlarımla güzel vakit geçiriyorum, kendimi çok mutlu hissediyorum."

Bir başka atla terapi yapan engelli Süleyman Açıkgöz ise "At üzerinde yaptığımız beden eğitimi hareketlerini çok seviyorum. Buraya geliyor olmaktan dolayı çok mutluyum. Böyle bir hizmeti bize sunan Osmangazi Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum." diye konuştu. CİHAN

Engellerini ata binerek aşıyorlar


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×