Engelleri yüzerek aşıyorlar

Ankara Yenimahalle Belediyesi, açtığı yüzme kursu ile engellileri hayata bağlıyor. Sadece sağlıklı bireyler için değil, toplumdaki dezavatajlı bireyler için de hizmet ürettiklerini vurgulayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Engellileri...

Engelleri yüzerek aşıyorlar
17 Temmuz 2014 Perşembe 12:13

Ankara Yenimahalle Belediyesi, açtığı yüzme kursu ile engellileri hayata bağlıyor. Sadece sağlıklı bireyler için değil, toplumdaki dezavatajlı bireyler için de hizmet ürettiklerini vurgulayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Engellileri topluma kazandırmak, öncelikli hedefimiz. Bu kursumuz sayesinde engelli kardeşlerimiz, hem keyifli vakit geçiriyor hem de hayata umutla bakıyor." dedi.

    Engelsiz bir Yenimahalle hedefiyle projeler gerçekleştiren Yenimahalle Belediyesi, Ankara’nın en çok tercih edilen havuzlarından biri olan Sabancı Yüzme Havuzu’nda 4 yıldır engellilere yüzme öğretiyor. Rehabilitasyon amaçlı düzenlenen kursa katılan kursiyerler, engellerini unutarak dolu dolu ve keyifli saatler geçiriyor.

Yaş sınırı olmaksızın bedensel ve zihinsel engellilerin faydalandığı kursta 35 kursiyer, uzman ve deneyimli eğitmenlerden ders alıyor. Yüzme antrenörleri gözetiminde her hafta sonu birer saat yüzme fırsatı bulan engelliler, havuzda neşeyle kulaç atıyor.

    YAZ-KIŞ HAVUZ KEYFİ

    Birçok engellinin ilk kez havuzla tanışmasını sağlayan kursta engelliler, oldukça keyifli dakikalar geçiriyor. Yaz-kış devam eden kursta her kursiyerle tek tek ilgilenen eğitmenler, engellilere su üstünde durma, ayak ve kolları çalıştırmayı öğretiyor. Dileyen ebeveynler, çocuklarıyla birlikte yüzebiliyor.

    İzleyici tribününden kursu izleyen aileler, çocuklarının yüzerek rahatlığını ve kurstan çok mutlu ayrıldıklarını belirterek Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a böyle bir hizmeti sunduğu için teşekkür etti. CİHAN

Engelleri yüzerek aşıyorlar


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×