Engel tanımayan fotoğrafçılar, Çukurova Üniversitesi’nde sergi açtı

Çukurova Üniversitesi Fotoğraf Kulübü (ÇÜFOK) ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV), anlamlı bir etkinliğe imza attı. ZİÇEV bünyesinde fotoğrafçılık eğitimi alan zihinsel yetersiz gençler, Adana’nın...

Engel tanımayan fotoğrafçılar, Çukurova Üniversitesi’nde sergi açtı
15 Mayıs 2014 Perşembe 13:03

Çukurova Üniversitesi Fotoğraf Kulübü (ÇÜFOK) ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV), anlamlı bir etkinliğe imza attı. ZİÇEV bünyesinde fotoğrafçılık eğitimi alan zihinsel yetersiz gençler, Adana’nın değişik yerlerinden çektikleri fotoğraflarını, Çukurova Üniversitesi’nde sergiledi.

Çukurova Üniversitesi Kültür Müdürlüğü önünde açılan sergi, ZİÇEV ve ÇÜFOK iş birliği ve “Engel Tanımayan Fotoğrafçılar Projesi kapsamında düzenlendi. Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı Okulu Müdürü Gökhan Güzel yaptığı açıklamada, ZİÇEV olarak kurdukları Fotoğrafçılık Kulübü’nde çok sayıda zihinsel yetersiz çocuğun fotoğraf eğitimi aldığını söyledi. Güzel, amatör gönüllü bir fotoğrafçı tarafından verilen eğitimlerden sonra, çocukların Adana’nın çeşitli yerlerinden çektikleri fotoğraflarını sergi hâline getirdiklerini belirterek, “Fotoğraf çekmek, çocuklarımız için farklı bir deneyim oldu.” dedi.

Çukurova Üniversitesi Fotoğraf Kulübü Başkan Yardımcısı Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü 4. sınıf öğrencisi Barışcan Kırav da kentin çeşitli mekânlarını fotoğraflayan zihinsel yetersiz gençlerin çalışmalarından oluşan serginin bir hafta boyunca açık kalacağını söyledi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×