Enez'de sokak köpekleri kısırlaştırıldı

Edirne’nin Enez ilçesinde, 100’den fazla sokak köpeği kısırlaştırıldı. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) temsilcisi Ege Sakin, konu hakkında yaptığı açıklamada, Şişli ve Enez belediyeleriyle Trakya Bölge Veteriner Odası’nın işbirliğiyle ilçede başıboş.

Enez'de sokak köpekleri kısırlaştırıldı
18 Ocak 2014 Cumartesi 14:38

Edirne’nin Enez ilçesinde, 100’den fazla sokak köpeği kısırlaştırıldı. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) temsilcisi Ege Sakin, konu hakkında yaptığı açıklamada, Şişli ve Enez belediyeleriyle Trakya Bölge Veteriner Odası’nın işbirliğiyle ilçede başıboş dolaşan köpeklerin kısırlaştırıldığını ve anormal bir şekilde üremelerinin önüne geçildiğini söyledi.

Sokak hayvanları meselesini çözmek için çalıştıklarını, yapılacak şeyin onları kısırlaştırmak ve üremelerini kontrol altına almak olduğunu belirten Sakin, "Enez’de yazın 50 bin kişinin üzerinde bir kalabalık var. Hayvanlar beslenebiliyor ama kışın bu rakam 4 bine düşüyor, hayvanlar aç kalıyor. Diğer kurumların da desteğiyle yaptığımız çalışmada, birçok köpeği kısırlaştırdık. Şimdi bu hayvanlara, hayırsever insanlardan mama desteği sağlamalarını bekliyoruz. İnsan olarak onlara gerekli desteği verelim." dedi. CİHAN

Enez'de sokak köpekleri kısırlaştırıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×