Emniyet'ten Hakkari'deki çatışmaya ilişkin açıklama

Emniyet Genel Müdürlüğü, Hakkari Yüksekova ilçesinde 6 Aralık'ta silahlı çatışma sonrası hayatını kaybeden iki eylemcinin cenazelerini defneden grubun bölgedeki iki öğrenci yurduna taş ve molotof bombalarıyla saldırdığını ve yurtlarda büyük çaplı zarar m.

Emniyet'ten Hakkari'deki çatışmaya ilişkin açıklama
08 Aralık 2013 Pazar 20:58

Emniyet Genel Müdürlüğü, Hakkari Yüksekova ilçesinde 6 Aralık'ta silahlı çatışma sonrası hayatını kaybeden iki eylemcinin cenazelerini defneden grubun bölgedeki iki öğrenci yurduna taş ve molotof bombalarıyla saldırdığını ve yurtlarda büyük çaplı zarar meydana geldiğini bildirdi.

Öğrenci ve yurt görevlilerini korumak amacıyla olay yerine sevk edilen Çevik Kuvvet birimlerine uzun namlulu silahlarla saldırıldığı ve takviye kuvvetlerin bölgeye sevk edildiğinin belirtildiği açıklamada, ''Güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla ateş eden saldırganlarla girilen silahlı çatışma sonucu yaralanan bir terörist, Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırılmış, ilk müdahalesinden sonra Van 100. Yıl Üniversite Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştır. Yaralanan şahsın üzerinden M.T. adına düzenlenmiş kimlik çıktığı, yapılan incelemede, kimliğin sahibinin kardeşi B.T. olduğu, şahsın Kito kod ismiyle bölücü örgüt içerisinde faaliyet gösteren ve aranan bir terörist olduğu ve birçok saldırıda yer aldığı anlaşılmıştır.'' denildi.

Emniyet, güvenlik güçlerinin, huzur ortamının korunması ve vatandaşların güvenliğinin sağlanması için hayatları pahasına görevlerini yapmaya devam edeceğini vurguladı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×