Emniyet müdürüne 'hayırlı olsun' ziyareti

Kapadokya Rumeli Mübadilleri Sosyal, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyeleri, Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu’nu ziyaret etti.

Emniyet müdürüne 'hayırlı olsun' ziyareti

Kapadokya Rumeli Mübadilleri Sosyal, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyeleri, Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu’nu ziyaret etti. Dernek Başkanı Serkan Sonradanbulan ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul eden Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyarette dernek çalışmaları konusunda bilgi veren Dernek Başkanı Serkan Sonradanbulan, Kapadokya bölgesinin merkezi konumundaki Nevşehir’de mübadil nüfusu belirlemek için çalışmalara başladıklarını kaydetti. 2013 yılının son aylarında kurulan derneğin 2014 yılında çeşitli konferans ve seminerler düzenleyerek bölgedeki mübadil geleneğinin yaşatılmasına önemli katkılar sağlayacağını anlatan Serkan Sonradanbulan, 100’e yakın üyesi bulunan derneklerinin bu faaliyetleri sonrasında üye sayısını da artırmak istediklerini kaydetti.

İl merkezi başta olmak üzere ilçe, belde ve köylerde mübadil nüfusu ile ilgili çalışmalarda bulunacaklarını ifade eden Sonradanbulan, ayrıca bölgenin bir mübadil arşivinin oluşturulmasını da sağlamayı hedeflediklerini söyledi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×