Emniyet müdür yardımcıları, bir hafta içinde ikinci kez yer değiştirdi

Adana Emniyet Müdürlüğü'nde bir haftada iki emniyet müdür yardımcısının ikinci kez görev yerleri değiştirildi.

Emniyet müdür yardımcıları, bir hafta içinde ikinci kez yer değiştirdi
27 Ocak 2014 Pazartesi 17:43

Adana Emniyet Müdürlüğü'nde bir haftada iki emniyet müdür yardımcısının ikinci kez görev yerleri değiştirildi. İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan'ın görevden alınmasının ardından yerine atanan Cengiz Zeybek, İstihbarat ve Terörden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Bilgin ile Kaçakçılık ve Organize Suçlardan Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Halil Dağ'ı bu kez Kemal Serhatlı Polis Meslek Yüksekokulu'nde görevlendirdi. Emniyet İstihbarat Şube'de amirlerin de arasında olduğu 14 polis başka şubelere gönderildi.

17 Aralık'ta İstanbul'da başlatılan rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun ardından polisteki yer değiştirmeler sürüyor. Adana'daki Gezi olayları sırasında eylemcilerle yaşadığı diyaloglar haberlere konu olan Emniyet Müdür yardımcısı İsmail Bilgin, 20 Ocak'ta Sosyal Hizmetlerden Sorumlu Müdür yardımcısı olarak görevlendirildi. Bilgin ile aynı gün görevden alınıp Güvenlikten Sorumlu Emniyet Müdür yardımcılığına atanan Halil Dağ, bu kez Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksek Okulu'nda müdür yardımcılığı görevlerine getirildi.

Bu arada, Emniyet İstihbarat Şubesi'nde 5'i amir düzeyinde 14 polis memuru da başka şubelere gönderildi. İstihbaratçı polis memurlarından bazılarının göreve iade için dava açtıkları öğrenildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×