Emniyet KOM'da tasfiye devam ediyor: 56 kişi daha görevden alındı

İstanbul'da 17 Aralık'ta başlayan yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının ardından Emniyet Teşkilatı'nda başlayan görevden almalar devam ediyor.

Emniyet KOM'da tasfiye devam ediyor: 56 kişi daha görevden alındı
21 Şubat 2014 Cuma 16:13

İstanbul'da 17 Aralık'ta başlayan yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının ardından Emniyet Teşkilatı'nda başlayan görevden almalar devam ediyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Dairesi'nde çeşitli birimlerde çalışan 56 kişinin daha görev yeri değişti. Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne verilen 56 kişinin, branşlarının haricindeki yerlerde çalışacağı öğrenildi.

KOM Daire Başkanlığı Köpek Eğitim Merkezi (KEM) Şube Müdürlüğü de tasviye devam ediyor. KEM Şube Müdürü Yıldıray Persil'in görevinden alınıp Polis Akademisi'ne tayin olmasının ardından kıyım aşağıya doğru inmeye başladı. Türkiye'de amir sınıfında köpek eğitmeni alanında uzman üç kişiden biri olan Eğitim Planlama Büro Amiri olarak çalışan kişinin de tayini Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne çıktı. Ankara Emniyeti'nde, branşı dışında çalışacağı öğrenildi.

KOM Dairesi'nde iki günde Maliye, Organize ve Narkotik başta olmak üzere çeşitli alanlarda toplam 56 kişi görevinden alındı. 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası emniyet teşkilatında Türkiye genelinde görevden alınanların sayısının şimdiye kadar 8 bini aştığı belirtiliyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×