Emniyet kemeri arka koltukta da can kurtarıyor

Samsun’un Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği, adliyede emniyet kemerinin önemini ve hava yastığını anlattı.

Emniyet kemeri arka koltukta da can kurtarıyor
14 Aralık 2013 Cumartesi 17:18

Samsun’un Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği, adliyede emniyet kemerinin önemini ve hava yastığını anlattı. Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Komiser Yardımcısı Adem Keskin, görüntü ve slaytlar eşliğinde, emniyet kemerinin kazalarda hayat kurtarmadaki önemi hakkında bilgi verdi. Arka koltukta oturanların da ön koltuktakiler gibi emniyet kemerini takması gerektiğini vurgulayan Keskin, bilinçlendirmeyle ölümlü kazaların önüne geçilmeye başlandığını dile getirdi.

Gelişen teknolojiyle birlikte hava yastıklarının arabanın sadece ön tarafında değil, arka ve yanlarda da olduğuna dikkat çeken belirten Komiser Yardımcısı Keskin, “Hava yastıklarının varlığına güvenen bazı sürücüler, emniyet kemerini takmıyor. Bu çok yanlış bir davranıştır. Bilimsel araştırmalara göre emniyet kemeri takan bir insanın kafası, kaza esnasında ortalama 10 cm. ön tarafa doğru geliyor ve açılan hava yastığı da bu mesafeye göre ayarlanıyor. Aksi durumda hayat kurtaran hava yastığı. basınçtan dolayı zarar verebilir.” dedi.

Adliyenin konferans salonundaki seminere İlçe Emniyet Müdürü Feyzullah İlker Serdar, adliye personeli ve trafik polisleri katıldı. CİHAN

Emniyet kemeri arka koltukta da can kurtarıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×