Emniyet, ÇOGEP projesi ile binlerce gencin gönlüne girdi

Kars İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü (TDP) Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında öğrencilerde tarih ve kültür şuuru oluşturuyor.

Emniyet, ÇOGEP projesi ile binlerce gencin gönlüne girdi
22 Ocak 2014 Çarşamba 12:08

Kars İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü (TDP) Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında öğrencilerde tarih ve kültür şuuru oluşturuyor. Emniyet proje sayesinde binlerce gencin gönüllerine giriyor.

    Kars ilçelerde okuyan öğrenciler için ÇOGEP projesi kapsamında düzenlenen ve Polis evinde kahvaltıyla başlayan program kapsamında Kağızman Anadolu Lisesi öğrencileriyle birlikte olduklarını söyleyen Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Aydemir, "Değerli gençlerimizle kahvaltı yaptık. Onlara İlimizin tarihi turistik güzelliklerini gezdiriyoruz. Teşkilatımızı tanıtıyoruz. Onların bizler hakkındaki duygu ve düşüncelerini öğreniyoruz. Tabi gezmek görmek insan bilgisini görgüsünü geliştiriyor. Bu anlamda gençlerimizin bilgisini görgüsünü artırma adına böyle bir organizasyon düzenlemiş bulunuyoruz." dedi.

    Projelerinin öğrencilerden aldıkları olumlu dönüşlerle devam edeceğini ifade eden Aydemir, "Biz bu ortamlarda öğrencilerimizle birlikte olmaktan mutluyuz. Öğrencilerimizde mutlu o zaman projemiz devam edecektir." şeklinde konuştu.

    KARS AŞIKLARI UNUTULMADI

    Projenin uygulandığı Şube Müdürlüğü TDP Şube Müdürü Yahya Çolak ise planlı bir çalışma olan projelerinin ÇOGEP kapsamında devam edeceğini söyledi.

    Projeleri sayesinde öğrencilere bir çok sürpriz yaptıklarını aktaran Çolak son sürprizlerinin Kars denilince akla gelen aşıklarla coşkulu karşılama olduğunu belirtti. Bu mirasın canlanması adına önemli olan sazlı sözlü karşılamada Kürtçe söylemler Kağızmanlı öğrencilerden alkış aldı.

    Kağızman Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni İnci Çelik de program için emniyet yetkililerine teşekkür ederek "Projenin öğrencileri için fırsat olduğunu ve motivasyonlarına önemli katkı sunduğunu görüyoruz. Burada emniyetin kurum olarak böyle bir projeye imza atmasının önemine değinen Çelik, "Proje ile emniyete bakış açısı ve sertlik kırılmış oluyor." şeklinde konuştu. CİHAN

Emniyet, ÇOGEP projesi ile binlerce gencin gönlüne girdi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×