Emniyet Amiri Gaffur Ataç: Vekaletimizi Allah’a verdik

Çağlayan’daki İstanbul Adliye Sarayı’nda nezarethanede tutulan 49 polisten biri olan Emniyet Amiri Gaffur Ataç, kendisi ve arkadaşlarının vekaletlerini Allah’a verdiklerini, dolayısıyla özgür olduklarını söyledi. Sahur vakti gözaltına...

Emniyet Amiri Gaffur Ataç: Vekaletimizi Allah’a verdik
30 Temmuz 2014 Çarşamba 00:18

Çağlayan’daki İstanbul Adliye Sarayı’nda nezarethanede tutulan 49 polisten biri olan Emniyet Amiri Gaffur Ataç, kendisi ve arkadaşlarının vekaletlerini Allah’a verdiklerini, dolayısıyla özgür olduklarını söyledi.

Sahur vakti gözaltına alınarak adliye nezarethanesinde bekletilen polisler veda konuşması yaptı. Konuşmalarını karar öncesi ailelerine ve dostlarına avukatları aracıyla duyuran polisler, hukuksuzluğa dikkat çekti. Nezarethanede tutulan 49 polisten biri olan Emniyet Amiri Gaffur Ataç, şunları söyledi; “Artık bizim işimiz Allah’a kaldı deniyor. Evet bizim işimiz Allah’a kaldı ise artık biz özgürüz. Çünkü Allah en iyisini bilendir. Bizim arkadaşlarımızın dediği şudur; biz ‘Hasbunallâhu ve ni'mel vekîl’ diyoruz. Biz vekaletimizi Allah’a verdik. Allah en iyisini bilendir. Biz dostlarımızdan, sevdiklerimizden, dışarıdaki bekleyen insanlardan, tüm Türkiye ve dünyadaki Müslümanlardan dua istiyoruz. Allah’a emanet olsunlar.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×