EML öğrencileri yerli otomobil yaptı, imkansızlıktan Hollanda'ya gidemedi

Kozan Endüstiri Meslek Lisesi öğrencileri kısıtlı imkanlarla öğretmenlerinin rehberliğinde okul atölyesinde aylar süren çalışmanın sonunda otomobil üretti. Öğrencilerinin hazırladığı otomobil, Hollanda'nın Roterdam şehrinde yapılacak...

EML öğrencileri yerli otomobil yaptı, imkansızlıktan Hollanda'ya gidemedi
02 Mayıs 2014 Cuma 13:23

Kozan Endüstiri Meslek Lisesi öğrencileri kısıtlı imkanlarla öğretmenlerinin rehberliğinde okul atölyesinde aylar süren çalışmanın sonunda otomobil üretti. Öğrencilerinin hazırladığı otomobil, Hollanda'nın Roterdam şehrinde yapılacak olan Eco Maroton Europa 2014 yarışmasına katılmaya hak kazandı. Sponsor bulamayan okul maddi imkansızlık nedeni ile Hollanda´ya gidemedi.

Otomobilin üretim aşamasını anlatan makine bölümü öğretmeni Hamit Karataş; "Otomobilimizin kalıp, şase işleri ve diğer tüm aksamaları burada yapıldı. Bu bir ekip işi. Bu süreçte öğrencilerimizin kendi kabiliyetlerini ortaya çıkardı” dedi.

MADDİ İMKANSIZLIKLARDAN DOLAYI YARIŞMADAN ÇEKİLMEK DURUMUNDA KALDILAR

Yarışmaya büyük bir özveri ile hazırlandıklarını ifade eden diğer öğretmen Tolga Akıncı ise; "Şu an Türkiye´de 16, 17 üniversitenin katıldığı bir yarışmaya da seçilme imkanı bulduk. Fakat maddi imkansızlıklardan dolayı projemiz yarışmadan çekilmek durumunda kaldık. Aracımız hareket edebilir ve yürür durumda. Bu çocukların bir hayaliydi. Ayrıca bu araç çocuklara imkan verildiği zaman neler yapabileceğinin bir kanıtıdır" dedi.

Öğrenciler, ”Arabamızı aşama aşama yaptık. Her süreçte farklı olaylar ile karşılaştık. Yaparken zorlandık ama yarışmaya katılamamak bizim için kötü oldu." dediler.

Öğretmenler ve öğrenciler okul bahçesinde yaptıkları test sürüşleri sonunda projelerini tamamlamanın mutluluğunu yaşadılar. CİHAN

EML öğrencileri yerli otomobil yaptı, imkansızlıktan Hollanda'ya gidemedi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×