Emekli konaklarından 11 bin 500 kişi faydalanıyor

Selçuklu Belediyesi'nin ilçenin farklı noktalarına kazandırdığı emekli lokalleri, nezih ortamıyla emeklilerin vazgeçilmez mekanları arasından yer alıyor.

Emekli konaklarından 11 bin 500 kişi faydalanıyor
22 Ocak 2014 Çarşamba 15:58

Selçuklu Belediyesi'nin ilçenin farklı noktalarına kazandırdığı emekli lokalleri, nezih ortamıyla emeklilerin vazgeçilmez mekanları arasından yer alıyor. Emeklilerin sosyal hayatını zenginleştiren ve birlikte hoşça vakit geçirmelerini sağlayan bu mekanlardan 11 bin 500 emekli faydalanıyor.

Selçuklu Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı sosyal tesislerle her yaş grubundan insana hizmet vermeye devam ediyor. İlçe halkının ihtiyaçları doğrultusunda ilçenin farklı noktalarına kazandırılan tesisler ararsında emekli konaklarının ayrı bir yeri var. Selçuklu Belediyesi’ne bağlı Sakarya, Özalan, Akıncılar, Dumlupınar, Aydınlıkevler, Gazalya Hatun ve Selçuki Hatun Emekli Lokallerinden 11 bin 500 emekli faydalanıyor. Mimari yapısı ile ilçeye değer katan bu tesislere farklı mahallelerden gelen emekliler yoğun ilgi gösteriyor. Günlerinin büyük bir bölümünü bu lokallerde geçiren emekliler zamanlarını en iyi şekilde değerlendiriyor ve birlikte hoşça vakit geçiriyor. Selçuklu Belediyesi tesislerden istifade eden emeklilere kütüphane, gazete, televizyon ve kantin hizmeti sunuluyor. Ayrıca, emekliler için çeşitli kültürel etkinlikler ve bilgilendirme toplantıları gerçekleştiriliyor. Lokallerde Konya Müftülüğü ile işbirliği çerçevesinde Kur’an-ı Kerim eğitimi başlarken, talepte bulunan emekliler için tiyatro ve tasavvuf musikisi eğitimleri de planlandı.

Emekliler Konağı'na sürekli gelen ve yaşları 50 ile 85 arasında değişen vatandaşlar, bu lokallerde bir araya gelerek, sohbet ettiklerini ve hoşça vakit geçirdiklerini aktarıyor. Emekliler konağı müdavimleri, emeklilerin bir araya gelmesinde sosyal mekanların büyük önemi olduğuna dikkat çekerek, bu tür sosyal yapıların sayısının artmasını arzu ettiklerini anlatıyor. CİHAN

Emekli konaklarından 11 bin 500 kişi faydalanıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×