Elektrikli Testere ile Burnu Kesilen Adamı 5 Hastane Kapıdan Çevirdi

Adana'da elektrikli testere ile budama yaparken ağaçtan düşen ve bu sırada burnu kesilen Hasan Dişli, kendi imkanları ile gittiği 5 hastanede burnunu diktiremedi.

Elektrikli Testere ile Burnu Kesilen Adamı 5 Hastane Kapıdan Çevirdi
06 Mart 2015 Cuma 10:36

Adana'nın Feke ilçesinde elektrikli testere ile budama yaparken ağaçtan azalan ve bu sırada burnu kesilen 56 yaşındaki Hasan Hüseyin Dişli, kendi olanakları ile gittiği 5 hastanede burnunu diktiremedi.

BURNUNUN BİR BÖLÜMÜ KESİLDİ

Olay Feke'ye bağlı Musalar köyünde meydana geldi. Sabah saatlerinde elektrikli testere ile çıktığı ağacın dallarını budayan Dişli, dengesini kaybederek yere düştü. Bu arada çalışan testere Dişli'nin burnunun bir bölümünü kesti. Yakınları sebebi ile ilk şekilde Feke Devlet Hastanesi'ne götürülen Dişli, hastanede cerrah bulunmadığı gerekçesi ile Kozan'a gönderildi.

HASTANE HASTANE DOLAŞTI

Burada ilk şekilde hususi bir hastaneye götürülen Dişli'ye müdahale edilmeyince Kozan Devlet Hastanesi'ne getirildi. İddiaya nazaran burada yarasına hiç bakılmayan Dişli bu kere Adana Seyhan Uygulama Hastanesi'ne götürüldü. Buradan da menfi cevap saha yaralı adam akşam saatlerinde Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderildi. Burada yarasına pansuman oluşturan görevliler, dikiş atabilecek doktorun Seyhan Uygulama Hastanesi'nde bulunduğunu söyleyip tekrar Seyhan Uygulama Hastanesi'ne yönlendirdi. Geceyi bir yakınının beraberinde geçiren talihsiz adam, ertesi gün burnunda ki bandaj ile gittiği Seyhan Uygulama Hastanesi'ndeki doktorun polikliniği bulunduğu için dikiş atamayacağını öğrendi. Gezdiği bütün hastanelerden yarasına dikiş attıramayan Hasan Hüseyin Dişli, burnundaki bandaj ile köye düştü.

'BU HALDE KÖYÜME DÖNÜYORUM'

Yaşadığı bir hale reaksiyon belli eden Dişli; 'Yaşadığım kaza neticesinde burnumun bir kısmı kesildi. Feke, Kozan ve Adana'da 5 hastane gezdim fakat yarama bir dikiş attıramadım. Sağlık konusunda fazla fazla güzel ilerlemeler oldu fakat ben burnumda ki kesiği dahi diktiremedim. Bazı hususi hastaneler 15 bin TL karşılığında dikeceklerini söylediler fakat benim ona imkanım yok. Çok üzgünüm, bu halimle köyüme arka dönüyorum.' dedi.

'HASTANEDE HASTAYA BAKILMAZ MI?'

Devletin hastanelerinde tedavi olamadıklarını ve yaralı halde köylerine sapmak durumunda kaldıklarını anlatım eden Hasan Hüseyin Dişli'nin benzeri Ayşe Dişli ise 'Bu nasıl adalet bir hastanede hastaya bakılmaz mı? Madem hastaya bakamayacaklar o doktorların hastanede ki görevi ne? Biz yaralı halde köyümüze arka dönüyoruz. Bu cerahat nasıl iyileşecek?' diye tepkisini gösterdi.

Yaralı adamı ve eşini Kozan'da konuk eden yakınları da, Dişli ailesinin en yakın yerleşim alanına 60 kilometre uzaklıkta bir dağ köyünde yaşadığını, yarasının köy yerinde enfeksiyon kapabileceğini, bu durumu ile köye gitmesinin tehlikeli olduğunu anlatım etti.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×