Elektrikler kesilince oyun cep telefonlarının ışıkları altında tamamlandı

Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisi ilginç bir tiyatro gösterisine ev sahipliği yaptı.

Elektrikler kesilince oyun cep telefonlarının ışıkları altında tamamlandı
21 Ocak 2014 Salı 12:58

Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisi ilginç bir tiyatro gösterisine ev sahipliği yaptı. Üniversitenin Tiyatro Kolu tarafından hazırlanan “Deliler Evi” adlı oyun, elektrik kesildiği için izleyicilerin cep telefonlarından yansıyan ışıklar altında sahnelendi. Sahnenin profesyonelleri ve onları izleyenlerin katkısıyla gerçekleşen oyunda, sanatçılar büyük alkış aldı.

Çukurova Üniversitesi Tiyatro Kolu tarafından hazırlanan oyuna ilgi oldukça yoğundu. Oyunun perde denilmesine dakikalar kala elektriklerin kesilmesi, oyunun sahnelenmesini engelleyemedi. Durumu fark eden üniversiteli izleyiciler, cep telefonlarının ışıklarını açarak arkadaşlarına destek verdi. Durum böyle olunca da, izleyiciler kendini bir anda tiyatro oyununun içinde buldu.

Seyircilerden büyük bir kısmının hemen sahnenin ön tarafına geçip cep telefonlarının ışığını oyunculara yöneltmesiyle, ortam bir anda aydınlandı ve oyuna perde denildi. Dizlerinin üzerinde yere çöken izleyicilerin, oyunculara ışık tutmak için verdiği çaba ise diğer izleyicilerin gülümsemesine neden oldu. Hal böyle olunca da sahnedeki oyuncular repliklerinde bol bol doğaçlama yapmak zorunda kaldı. Ancak her şeye rağmen “Deliler Evi” adlı komediyi büyük bir ustalıkla sahneleyen Çukurova Üniversitesi Tiyatro Kolu öğrencilerinin bu performansı ayakta alkışlandı.

CİHAN

Elektrikler kesilince oyun cep telefonlarının ışıkları altında tamamlandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×