Elektrik kesintileriyle ilgili bakanlıktan açıklama

Türkiye genelinde dün akşam yaşanan elektrik kesintilerinin 'fırtına'dan kaynaklandığı açıklandı

Elektrik kesintileriyle ilgili bakanlıktan açıklama
27 Nisan 2016 Çarşamba 08:56

Türkiye genelinde yaklaşık 20 şehirde dün akşam yaşanan elektrik kesintilerinin nedeni henüz kesin olarak bilinmezken bakanlıktan bir açıklama geldi. Enerji Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, kesintilerin 'fırtına'dan kaynaklandığı belirtildi. 

Ülke genelinde kısmen yaşanan elektrik kesintilerinin Orta ve Doğu Karadeniz bölgelerindeki aşırı fırtına ve yağıştan dolayı yüksek gerilim hatlarındaki geçici arızadan kaynaklandığı belirtilerek, dün gece 23.13 itibarıyla tüm bölgelere yeniden enerji verildiği bildirildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından yapılan açıklamada, "26 Nisan 2016 tarihinde saat 22.29’da Orta ve Doğu Karadeniz bölgelerindeki aşırı fırtına ve yağış nedeniyle yüksek gerilim hatlarında geçici arıza yaşanmıştır. Yaşanan arıza, bazı illerimizde kısmi kesintilere neden olmuştur. Yapılan müdahale ile sistem kısa sürede normale döndürülürken, saat 23.13 itibarıyla tüm bölgelerde kesinti giderilerek enerji sağlanmıştır. Toplam kesinti, Türkiye genelinde yüzde 15’lik kesimde 45 dakika süre ile yaşanmıştır." ifadeleri kullanıldı. Açıklamada, ayrıca bölgedeki hava şartları nedeniyle kısa süreli elektrik kesintileri yaşanabildiği belirtildi.

Başta İstanbul, Ankara ve İzmir'in bazı ilçelerinde olmak üzere 20'ye yakın şehirde kısmen elektrik kesintileri yaşanmıştı. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×