Elektrik kesintileri bıktırdı, oda başkanları kaymakama çıktı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşana elektrik kesintileri vatandaşı bıktırdı. Soğuk kış günlerinde kesintilere tepki gösteren vatandaşlar soruna çözüm istiyor.

Elektrik kesintileri bıktırdı, oda başkanları kaymakama çıktı
17 Aralık 2013 Salı 16:23

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşana elektrik kesintileri vatandaşı bıktırdı. Soğuk kış günlerinde kesintilere tepki gösteren vatandaşlar soruna çözüm istiyor. STK temsilcileri de Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş’i ziyaret ederek tepkilerini dile getirdi. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Dündar, yaşanan kesintilerin devlet ile vatandaşı karşı karşıya getirdiğini söyledi.

    Enerjide yaşana kesintilerin tüm halkı olumsuz yönde etkilediğini belirterek, vatandaşın yeteri kadar hizmet alamadığını kaydetti. Şahin, “Enerjide kısıtlanmanın meydana gelmesi, bölgemizde, sanayimizde, esnafımızda, tüccarımızda, ekmek mücadelesi verme karşısında büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu gün hizmet verildiği zaman ancak karşılığı istenebilir. Maalesef verilmeyen bir hizmet. Devletin asıl görevi vatandaşın parasıyla satın aldığı hizmeti aksatılmaması lazım. Özel teşebbüse de devir edilmiş olsa dahi para ile satın alınan hizmet aksatılamaz. Bu sıkıntıların bir an evvel giderilmesi lazım. Bugün kurum amirlerimizle beraber durumu kaymakamımıza ilettik. DEDAŞ’ın bu konuda duyarlılık göstermesi talebinde bulunduk. Şimdi kaçak deniliyor. Bu gün İstanbul’daki yüzde birlik kaçak önlerse Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki kaçağı önlemiş olur. İlk önce vereceksin sonra isteyeceksin. Demokratik hakların sonuna kadar mücadelesini vereceğiz." ifadelerini kullandı.

    Yaşanan sıkıntıların devlet ile vatandaşı karşı karşıya getirdiğine dikkat çeken Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Dündar, bundan çok korktuklarını aktardı. Dündar, "En büyük sıkıntımız bu halkı ile devleti karşı karşıya getirmek. Biz bundan çok korkuyoruz. Elektriğin durumu böyle devam ederse insanlar ayaklanır. Bunun ne gecesi var ne de gündüzü var. Eğer kaçaktan bahis ediliyorsa kaçağı gidip yakalasınlar, ama parasını veren insanların ne günahı var? Onun için biz ondan çok çekiniyoruz. İdare ediyoruz. Bazı konularda bizi aşıyor. Ortalık karıştığı zaman daha kötü olur. Kaymakam Bey'e gittik ricada bulunduk. Yani biz yalvarıyoruz. Yetkililere yalvarıyoruz. Eğer bu bakanlıksa bakana da yalvarıyorum. Yani buna bir çözüm getirsinler.” şeklinde konuştu.

    Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş ise "Bu gün oda başkanlarımız, muhtarlar derneği başkanımız ve STK temsilcileri ile beraber kaymakamlığımızı ziyaret ettiler. İlçedeki elektrik problemini konuştuk. Sık sık elektrik kesintileri oldu. Bu konuda kendileriyle fikir alış verişinde bulunduk. Konunun çift taraflı olduğunu DEDAŞ’ın yapması gereken konusunda DEDAŞ’ın uyarılacağını, ancak özellikle bu soğuk kış günlerinde vatandaşımızın ısınma amacı ile elektrik yerine kömür kullanması konusunda bilgilendirilmesi gerektiğini söyledik. Bu konudaki çalışmalarımız devam edecek.“ dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×