Elektrik direğinde 4,5 saat mahsur kalan kedi, donmak üzereyken kurtarıldı

Van’da köpekten korkan bir ev kedisi elektrik direğine tırmandı. Korkudan direkten inemeyen kedi yaklaşık 4,5 saat boyunca sıfırın altında altı derecedeki soğuk havada direğin tepesinde mahsur kaldı.

Elektrik direğinde 4,5 saat mahsur kalan kedi, donmak üzereyken kurtarıldı
23 Ocak 2014 Perşembe 15:58

Van’da köpekten korkan bir ev kedisi elektrik direğine tırmandı. Korkudan direkten inemeyen kedi yaklaşık 4,5 saat boyunca sıfırın altında altı derecedeki soğuk havada direğin tepesinde mahsur kaldı. Kedinin sahibi Öznür Değirmenci, itfaiyeyi ısrarlı araması sonucunda kedi gece yarısı donmak üzereyken kurtarıldı.

Van’da Altıntepe Mahallesi Can Sokak’ta oturan Değirmenci ailesinin Tamiş adlı kedisi, dışarı çıktığı anda gördüğü köpekten korkarak can havliyle elektrik direğine tırmandı. Aile sakinleri, kediyi indirmek için ne kadar yönteme başvurduysa başarılı olamadı. Aile sakinleri bunun üzerine itfaiyeyi 4 kere aradı. İtfaiyeden aldıkları cevap ise, 'biz gelinceye kadar kedi kendiliğinden iner' şeklide oldu. Bunun üzerine aileden Öznür Değirmenci, durumu soysal medyada paylaştı. Bunu sosyal medya da gören duyarlı bir vatandaş da itfaiyeyi ısrarlı arayınca itfaiye olay yerine geldi. İtfaiye kediyi direğin üzerinde kazasız bir şekilde indirdi. Kedi, köpekten çok korktuğu için itfaiye erleri onu almaya çalışırken bile aşağı atlamadığı görüldü.

Donmak üzereyken kedisi Tamiş’e kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirten kedinin sahibi Öznür Değirmenci, olayı şöyle anlatıyor: "Kedi evin balkonundan aşağı doğru atladı. Et falan gördü herhalde. Aşağı inince de bir sokak köpeğini görür görmezde can havliyle korkudan hemen elektrik direğine tırmandı. 4,5 saatten fazla orada kaldı. Kedime kavuştuğum için çok mutluyum. Geç de olsa gelen itfaiyecilere teşükkür ederim." dedi.

Kediyi kurtaran itfaiye erlerinden biri, bir canlıyı kurtarmak kendileri için çok önemli olduğunu söyledi. İşleri gereği ne pahasına olursa olsun can kurtarmak için çalıştıkların belirten itfaiye eri, kediyi de kurtardıkları için çok mutlu olduklarını ifade etti.

İtfaiyenin olay yerinden ayrılmasından sonra Öznür Değirmenci ve ailesi, kedileri Tamiş’le sobanın başında ısındı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×