El Kaide operasyonunda gözaltına alınanlar adliyeye sevk edildi

Van Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Van merkezli Adana, Gaziantep, İstanbul, Kilis ve Kayseri'de El Kaide örgütüne yönelik düzenlenen operasyon kapsamında göz altın alınanlar bu sabah adliyeye sevk edilmeye başlandı.

El Kaide operasyonunda gözaltına alınanlar adliyeye sevk edildi
16 Ocak 2014 Perşembe 11:13

Van Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Van merkezli Adana, Gaziantep, İstanbul, Kilis ve Kayseri'de El Kaide örgütüne yönelik düzenlenen operasyon kapsamında göz altın alınanlar bu sabah adliyeye sevk edilmeye başlandı. 6 ilde gözaltına alınan 25 kişiden sorgusu tamamlanan 13’ü adliyeye sevk edildi.

Van Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Van merkezli Adana, Gaziantep, İstanbul, Kilis ve Kayseri'de El Kaide örgütüne yönelik kapsamlı operasyon yapılmıştı. Van'daki çeşitli adreslere yapılan eş zamanlı operasyonlarda aralarında El Kaide'nin önemli isimlerinden ve GuantanamoHapishanesi'nde kalan İbrahim Şen ve Akit Gazetesi'nin Van eski sorumlusuKenan Gül'ün aralarında bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında aralarında Gaziantep'te gözaltına alınan Haksöz Dergisi yazarıAbdulkadir Şen'in de bulunduğu diğer illerde gözaltına alınan 5 şüpheli de dün akşam kente getirildi.

Toplam 25 şüpheli bugün sabah saat 06.30'da iki otobüsle Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilerek, burada sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık kontrolünün ardından Van Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusu tamamlanan 13 şüpheli geniş güvenlik önlemleri altında Van Adliyesi'ne sevk edilirken, diğerlerinin Emniyet Müdürlüğü'nde yeniden sorguya alındı. Adliyeye getirilen şüpheliler, Bodrum katından binaya alındı.
CİHAN

El Kaide operasyonunda gözaltına alınanlar adliyeye sevk edildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×