El işi ve hediyelik eşya sergisinin geliri engelli öğrencilere gidecek

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Hafsa Sultan Şifahanesi Tıp Tarihi Müzesi’nde, el işi ve hediyelik eşya sergisi açıldı.

El işi ve hediyelik eşya sergisinin geliri engelli öğrencilere gidecek
22 Ocak 2014 Çarşamba 15:33

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Hafsa Sultan Şifahanesi Tıp Tarihi Müzesi’nde, el işi ve hediyelik eşya sergisi açıldı. Engelli öğrencilerin yaptığı ürünlerin de yer aldığı sergiden elde edilen gelir, yine engelli öğrencilere verilecek.

Sergide Yeniden Bir Yaşam Derneği, Köy Koop ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencilerinin ürünleri yer alıyor. Açılış kurdelesini CBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süheyla Sürücüoğlu, Tıp Tarihi Müzesi Müdürü Ahmet Yeşil, Yeniden Bir Yaşam Derneği Başkanı Funda Demirel ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Murat Ceylan birlikte kesti. Dernek Başkanı Demirel, yaklaşık 50 kadının yaptığı el işleri ve şehre has hediyelik eşyaların sergilendiğini belirterek, “Kadın emeğini böyle tarihî bir yerde sergilemekten dolayı çok gururluyuz. Üreten kadınlar, Manisa’nın hediyelik eşyalarına yeniden hayat verdiler. Unutulan değerleri ürettik ve burada sergiliyoruz.” dedi. Serginin üç gün boyunca açık kalacağını belirterek, Manisalıları hediyelik eşyalardan satın almaya davet etti. Rektör Yardımcısı Sürücüoğlu ve Müze Müdürü Yeşil de birer konuşma yaparak, böyle bir serginin Tıp Tarihi Müzesi’nde sergilenmesinden dolayı çok mutlu olduklarını söyledi ve emeği geçenlere teşekkür etti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×