Ekrem Dumanlı hakkında yakalama kararı

Mahkeme kapatılan Zaman gazetesinin eski genel yayın müdürü Ekrem Dumanlı için yakalama kararı çıkartılmasına hükmetti.

Ekrem Dumanlı hakkında yakalama kararı

Kapatılan Zaman gazetesinin eski genel yayın müdürü Ekrem Dumanlı ve eski sorumlu yazı işleri müdürü Mehmet Özdemir'in 2 ayrı davada "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan yargılanmalarına devam edildi.

Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde art arda yapılan duruşmalarda, tarafları avukatları temsil etti.

Hakim Aşkın Kocamanoğlu, duruşmada, sanıkların avukatı Hasan Günaydın'ın vekillikten istifa ettiğine dair dilekçe sunduğunu söyledi.

Avukat Günaydın'ın dilekçesinde "Gördüğümüz lüzum üzerine dosyaya sunduğumuz müşterek vekalette isimleri yazılı vekiller olarak sanıklar vekilliğinden istifa etmiş bulunmaktayız." denildi.
Hakim Kocamanoğlu, duruşmalarda okunan belgelere karşı avukatlara süre verilmesine karar verdi.

Sanık Ekrem Dumanlı'nın savunmasının bugüne değin tespit edilemediğini belirten Kocamanoğlu, Dumanlı hakkında savunmasının alınması ve sonrasında serbest bırakılması için yakalama kararı çıkartılmasına hükmetti.

Duruşmalar eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

İddianamelerden

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamelerde, sanıkların, kapatılan Zaman gazetesinin 22 Ağustos 2015 ve 8 Eylül 2015 tarihli nüshalarında yer alan yazılarla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettikleri belirtiliyor.

İddianamelerde, sanıklar Ekrem Dumanlı ve Mehmet Özdemir'in ikişer kez "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan ayrı ayrı birer yıldan dörder yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.


Etiketler; #Ekrem Dumanlı

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×