Ekonomi Bakanı Zeybekci FETÖ'ye tepki gösterdi

Ekonomi Bakanı Zeybekci: "Ekonomi krize girermiş, pazartesi günü ekonomi yerle bir olurmuş' dediler. Hiçbir şey olmaz Allah'ın izniyle. Bu memleketi tefecilere yedirmeyiz çünkü onların kurgusu bu, bu onların oyunu"

Ekonomi Bakanı Zeybekci FETÖ'ye tepki gösterdi
23 Temmuz 2016 Cumartesi 04:16

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, ekonominin krize gireceği, pazartesi günü ekonominin yerle bir olacağının söylendiğini belirterek, "Hiçbir şey olmaz Allah'ın izniyle. Bu memleketi tefecilere yedirmeyiz çünkü onların kurgusu bu, bu onların oyunu." dedi.

Zeybekci, Çardak ilçesinin ardından Delikliçınar Meydanı'ndaki "Milli İradeye Sahip Çık" buluşmasında, 15 Temmuz'da Ankara'da yaşananlara şahit olduğunu ama hainlerin hesap edemedikleri millet idaresinin darbeyi engellediğini söyledi.

Bir kadının "Babam Menderes'e, ben Özal'a ağladım ama Allah şahit olsun ki ben sağ oldukça çocuklarım Erdoğan'a ağlamayacak." dediğini hatırlatan Zeybekci, şöyle devam etti:
"Bu ülkenin evlatları bir daha asla ve asla kendi iradesiyle seçtiği cumhurbaşkanının, başbakanın arkasından ağlamayacak Allah'ın izniyle. Bir hafta önce bunun hevesindeydiler, bir hafta önce hainler helikopterle bu milletin cumhurbaşkanını şehit etmeye gidiyorlardı. Tuzakları, hesapları vardı. Allah'ın da bir tuzağı, bir hesabı vardı. Elhamdulillah onların tuzaklarını bozdu, kafalarına geçirdi. Bundan sonra bu milletin önünde hiç kimse duramaz, bu millete hiç kimse yan gözle bakamaz."

Hainlerin Boğaz Köprüsü'nde bayrak taşıyan gençlere kurşun sıktığına dikkati çeken Zeybekci, bu kişilere hukukun, adaletin en şiddetli şekilde tecelli etmesi için gerekenin yapılacağını vurguladı.
Zeybekci, o gece destan yazıldığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bu milletin adamı, cumhurun başkanı Recep Tayyip Erdoğan, o telefon mesajıyla millete ulaşıp da 'Milletim bu, bir milli mücadeledir, bu demokrasi mücadelesidir, milletin iradesinin gasbıdır, milletin iradesine el konmasıdır. AK Parti'lisi, CHP'lisi, MHP'lisi yoktur, hep beraber sokaklara' diye sizi çağırdı. Bu namussuzlara, gözü dönmüşlere haddini bildirdiniz. Allah'ın izniyle bu millete yaptıklarının hesabı sorulacak. Önce Pensilvanya'ya giden vatansız var ya, 'İnlerini başlarına yıkacağız' demiştik, inlerini başlarına yıktık mı? Siz varsanız yıkarız, siz yoksanız hiçbir şey yapamayız. Siz yoksanız, o kahraman binbaşının dediği gibi, ne olur biliyor musunuz? Ya devlet başa, ya kuzgun leşe.

Siz yoksanız kuzgunlar leşteydi. Bu vatansızlara sakın ola ki 'it, köpek' demeyin, ite, köpeğe haksızlık edersiniz. Sokaklardaki köpeklerin bile bir onuru vardır. Onun için bunlara FETÖ'nün itleri demeyin."

Darbeye karşı Çardak'ta da destan yazıldığını dile getiren Zeybekci, Denizli'den Çardak'a araçların asker taşıdığını telefonla öğrendiğinde ilçe başkanına "Ya öleceksin, ya durduracaksın" dediğini söyledi.

Zeybekci, "Önlerine çıkan hemşehrilerimiz, o destanın kahramanları Elif ile Kadriye kardeşim öndeki araç komutanının aracına çıkarak anahtarını alıyor. O hainler o gün emellerini gerçekleştirebilselerdi bugün bu meydanlarda yoktuk. Onlar eğer başarılı olsalardı, bu memlekette bugün olağanüstü hal vardı, sıkıyönetim vardı." diye konuştu,

 "Ülkeye tekerlekli sandalyesiyle tanka yürüyen sahip çıktı"

Bazı kişilerin "Üç fakülte bitirenle amelenin oyu bir olur mu?" sözünü hatırlatan Zeybekci, "Üç fakülte bitirenleri gördük, ne yaptılar? Bu ülkeye millet sahip çıktı, bu ülkeye tekerlekli sandalyesiyle tanka yürüyen sahip çıktı. Fotoğraflarda var, yan yana iki engelli kardeşim, biri tekerlekli sandalyede, biri de tek ayağı yok, koltuk değneği ile karşıda tanklar var, onlara doğru gidiyorlar." ifadelerini kullandı.

Liderlerin bir arada olduğu meydandaki afişi gösteren Zeybekci, "Şu resimler Türkiye'nin geleceğinin ne kadar parlak olduğunu gösteriyor. Gazi Mustafa Kemal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli. Bize bu lazım, bu hainlerin istedikleri bölmek ve parçalamak. AK Parti'lisi ile, CHP'lisi ile, MHP'lisi ile bir olacağız ve beraber olacağız. Türk'ü, Kürt'ü, Sünni'si, Alevi'si, Arap'ı, Boşnak'ıyla bir olacağız, beraber olacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Yaşanan zaferin milletin, 79 milyonun zaferi olduğunu vurgulayan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uyarısına kadar nöbetin devam ettirilmesi çağrısında bulunan Zeybekci, şunları dile getirdi:
"Ekonomi krize girermiş, pazartesi günü ekonomi yerle bir olurmuş' dediler. Hiçbir şey olmaz Allah'ın izniyle. Bu memleketi tefecilere yedirmeyiz çünkü onların kurgusu bu, bu onların oyunu. İstediler ki bu darbe ile faizler yeniden yüzde 7 bine çıksın, bir gecede bankalar çöksün. İstediler ki bu ülkede toplanan vergilerin yüzde 100'ünü faiz olarak onlar alsın. Alamayacaklar, boğazlarını sıkacağız onların, boğazlarında bırakacağız onların. Allah'ın izniyle hiçbir şey olmaz çünkü 2001'de ekonomi krizinde Türkiye'ye dışarıdan gönderdikleri o ekonomi bakanları yok, bir daha da olmayacak.

Bu milletin evlatları artık cumhurbaşkanı, başbakan, ekonomi bakanı memlekette. Bir daha bu ülke, bu memleket namerde muhtaç olmayacak, birlik beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozamayacaklar. Oyunları bozuldu Allah'ın izniyle. Onlar bozulacak, darmadağın olacak."
Bakan Namık Zeybekci, sözlerini, meydanı dolduranlarla Necip Fazıl Kısakürek'in "Zindandan Mehmed'e Mektup" şiirini okuyarak tamamladı.

Etkinliğe Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, AK Parti Denizli Milletvekilleri Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin ve Cahit Özkan ile Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×