Ekmeleddin İhsanoğlu: Twitter ve Facebook hesabım yok

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Twitter ve Facebook hesabının bulunmadığını söyledi. İhsanoğlu, “Önümüzdeki günlerde açacağız ve sizlere de duyuracağız. Adıma açılan profillerle ilgili yasal başvuruları...

Ekmeleddin İhsanoğlu: Twitter ve Facebook hesabım yok
20 Haziran 2014 Cuma 16:33

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Twitter ve Facebook hesabının bulunmadığını söyledi. İhsanoğlu, “Önümüzdeki günlerde açacağız ve sizlere de duyuracağız. Adıma açılan profillerle ilgili yasal başvuruları yapacağız.” dedi.

Ekmeleddin İhsanoğlu, Cuma namazını Yeniköy Merkez Camii’nde kıldı. Namaz sonrası açıklamalarda bulunan İhsanoğlu, "Mabetlerin gölgesinde siyaset yapılmaz. ibadetle, siyasetin yeri ayrı. Allah kabul etsin! Bereketli bir cami. Bütün camiler gibi mübarek ve uğurlu bir camii. Bu camiden Türkiye'nin en sevilen cumhurbaşkanlarından birisi olan Turgut Özal mahallede bu camide namaz kılmışlığı var. İnşallah bugün tüm millete hayırlı ve uğurlu bir Cuma günü olur." ifadelerini kullandı.

İhsanoğlu, sosyal medyada kendi adına açılan yüzlerce hesapla ilgili, “Twitter ve Facebook hesabım yok. Önümüzdeki günlerde açacağız ve sizlere de duyuracağız. Adıma açılan profillerle ilgili yasal başvuruları yapacağız.” değerlendirmesini yaptı.

‘CUMA NAMAZINI GENELLİKLE BU CAMİDE KILIYORUM’

Cuma namazının ardından Yeniköy’de bulunan evine dönen İhsanoğlu, kendisini takip eden gazetecilere tepki gösterdi. İhsanoğlu, “Burası ev. Başka komşular rahatsız oluyorlar. Siz medeni insansınız değil mi? Dün sizinle konuştuk. Rica edeceğim. Sorunuz varsa cevaplayayım. Siz de rahatsız olmayın biz de, komşularımız da.” ifadelerini kullandı.

İhsanoğlu, gazetecilerin Abdullah Gül de o camide namaz kılıyor. Bu hafta iki kere gelecekmiş ama vazgeçtiği söyleniyor. Karşılaşma olmasın diye mi? şeklindeki sorusu üzerine, “Onu bilmiyorum. Ben onun adına konuşma yapamam, bilmiyorum. Ben genellikle burada kılıyorum.” ifadelerini kullandı.

CİHAN

Ekmeleddin İhsanoğlu: Twitter ve Facebook hesabım yok


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×