Ekmeleddin İhsanoğlu, seçim çalışmalarına başladı

CHP ve MHP’nin ‘çatı adayı’ olarak üzerinde uzlaştıkları Ekmeleddin İhsanoğlu, Ağustos ayında yapılacak cumhurbaşkanı seçimi çalışmalarına başladı. İhsanoğlu, "Adaylık süreci resmiyete kavuşmasından sonra, belirlediğimiz...

Ekmeleddin İhsanoğlu, seçim çalışmalarına başladı
20 Haziran 2014 Cuma 11:43

CHP ve MHP’nin ‘çatı adayı’ olarak üzerinde uzlaştıkları Ekmeleddin İhsanoğlu, Ağustos ayında yapılacak cumhurbaşkanı seçimi çalışmalarına başladı. İhsanoğlu, "Adaylık süreci resmiyete kavuşmasından sonra, belirlediğimiz program çerçevesinde kampanyamız fiilen başlayacak ve ülkemizin her tarafında milletimizle buluşarak, bu tarihi yolculuğa birlikte çıkacağız." dedi.

Muhalefetin halk tarafından seçilecek ilk Cumhurbaşkanı adayı olarak üzerinde uzlaşma sağladığı Ekmeleddin İhsanoğlu, yayımladığı yazılı bir açıklama ile kampanya hazırlıklarını tamamladıklarını kaydetti. İhsanoğlu, uzlaşmanın odak noktasında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti kaydederek, "Cumhurbaşkanının halkımız tarafından ilk kez seçileceği tarihi bir dönemi yaşıyoruz. Yüce milletimizi temsil eden bu makama adaylık hususunda farklı görüşlere sahip siyasi partiler arasında anlayış birliğinin oluşması ve toplumun her kesimini kapsayan büyük bir uzlaşmanın ortaya çıkmasını mutlulukla karşılıyorum. Bu uzlaşmanın odak noktasında bulunuyor olmaktan ve şahsıma gösterilen bu yüksek teveccüh ve güvenden dolayı milletimize şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu.

‘HİÇ KİMSENİN KENDİSİNİ ÖTEKİ HİSSETMEDİĞİ TÜRKİYE ÖZLEMİ’

Türkiye’nin esas ihtiyacının birlik ve beraberliğin toplumsal barış ortamıyla yeniden taçlandırılması olduğunu vurgulayan İhsanoğlu, “İçinden geçmekte olduğumuz bu tarihi süreçte, ülkemizin esas ihtiyacı, cumhuriyetimizin temel niteliklerinin korunarak, birlik ve beraberliğimizin huzur, kardeşlik ve toplumsal barış ortamıyla yeniden taçlanmasıdır. Hiç kimsenin kendisini öteki hissetmediği, tüm vatandaşlarımızın hürriyet ve refahının hukuk devleti tarafından teminat altına alındığı, herkesin haklarının eşitlik ilkesi çerçevesinde adil bir şekilde korunduğu, saygın ve güçlü bir Türkiye özlemini kalbimizde hissediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

‘MİLLETİMİZİN HER KESİMİNDEN BU TARİHİ UZLAŞMAYA TEŞEKKÜR EDERİM’

Kurdukları ekiple hazırlık çalışmalarını başlattıklarını sözlerine ekleyen Ekmeleddin İhsanoğlu, “Bu kapsamda ekibimizle birlikte hazırlık çalışmalarını başlatmış bulunmaktayız. Adaylık süreci resmiyete kavuşmasından sonra, belirlediğimiz program çerçevesinde kampanyamız fiilen başlayacak ve ülkemizin her tarafında milletimizle buluşarak, bu tarihi yolculuğa birlikte çıkacağız. Bu bağlamda medya ve basın kuruluşlarıyla düzenli bir ilişki kurularak kamuoyunu aydınlatma ve bilgilendirme faaliyetleri başlayacaktır. Milletimizin her kesiminden bu tarihi uzlaşmaya ve şahsıma gösterilen büyük alakaya bir kez daha teşekkür eder, tüm vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunarım.” değerlendirmesinde bulundu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×