Ekmek teknesi gözlerinin önünde kül oldu

Konya'da üretilen TIR dorselerini yurtdışına göndermek için Samsun Limanı'na taşıyan Ali Bayrak (52) yönetimindeki TIR, Samsun Ankara karayolu üzeri Kavak ilçesi mevkisinde yanmaya başladı.

Ekmek teknesi gözlerinin önünde kül oldu
08 Şubat 2014 Cumartesi 01:13

Konya'da üretilen TIR dorselerini yurtdışına göndermek için Samsun Limanı'na taşıyan Ali Bayrak (52) yönetimindeki TIR, Samsun Ankara karayolu üzeri Kavak ilçesi mevkisinde yanmaya başladı. Anayol üzerinde dakikalar içerisinde kül olan TIR'dan geriye sadece iskeleti kaldı.

Araç sürücüsü Ali Bayrak, "Konya'dan aldığım TIR dorsesini yurtdışına göndermek üzere Samsun Limanı'na götürüyordum. Yanımda yeğenim de vardı. Araçtan önce duman çıktı, hemen imdat frenini çekip durdum. Araçtan alevler çıkmaya başladı. Battaniye ile falan uğraştım ama söndüremedim. Alevler çok hızlı bir şekilde tüm aracı sardı. Araçta alevi gördüğüm an aradığım halde itfaiye yaklaşık yarım saat - 45 dakika sonra gibi bir vakitte geldi. İtfaiye erken gelseydi belkide aracı kurtaracaktık fakat araçtan geriye artık hiçbir şey kalmadı." dedi.

Aracın tamamen yanmasından sonra olay yerine gelen itfaiye geriye kalan az miktardaki alevi söndürüp soğutma çalışması yaptı. CİHAN

Ekmek teknesi gözlerinin önünde kül oldu

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×