Eğitime yatırım yapan iş adamları ödüllendirildi

Adıyaman Valiliği koordinesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde 'Kardeş Okul Projesi' çerçevesinde Adıyaman merkez ve köylerindeki 20 okulu tadilat ve onarımdan geçiren Adıyamanlı iş adamları, Vali Mahmut Demirtaş tarafından...

Eğitime yatırım yapan iş adamları ödüllendirildi
29 Mayıs 2014 Perşembe 18:38

Adıyaman Valiliği koordinesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde 'Kardeş Okul Projesi' çerçevesinde Adıyaman merkez ve köylerindeki 20 okulu tadilat ve onarımdan geçiren Adıyamanlı iş adamları, Vali Mahmut Demirtaş tarafından plaketle ödüllendirildi.

Adıyaman’daki okulları tadilattan geçiren iş adamları onuruna Vali Mahmut Demirtaş tarafından Beşpınar Vadisi'nde yemek verildi. Düzenlenen yemeğe İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Yalçın, vali yardımcıları Murat Süzen, Yunus Emre Altıner, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan ve yaklaşık 20 iş adamı katıldı.

'Kardeş Okul Projesi' ile bir hayırsever kültürü ortaya çıkarmayı amaçladıklarını belirten Vali Demirtaş, “Zaman zaman kamu kaynaklarının yetersiz olduğu bir dönemde sizin gibi hayırseverlerin yardımına ihtiyaç duyuyoruz. Siz sadece okulları tadilat ve onarımdan geçirmekle kalmayıp, aynı zamanda Adıyaman’ın ve ülkemizin geleceğine de yatırım yaptınız. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız sizlerin destek ve yardımlarıyla daha modern ortamlarda eğitim almış olacaktır. İlimizde eğitime yapmış olduğunuz katkılardan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah el ve gönül birliği içerisinde Adıyaman’ın hem eğitim problemini hem de diğer problemlerini kısa süre içerisinde çözeriz.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Mahmut Demirtaş, iş adamlarına adının ve firmasının isminin yazılı olduğu saat hediye etti.

CİHAN

Eğitime yatırım yapan iş adamları ödüllendirildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×