Efe: Borçlu çiftçiye ödeme kolaylığı sağlanacak

Tarım Kredi Kooperatifi Erzurum Bölge Birliği Müdürü Ömer Efe, borçlu çiftçiye sağlanacak ödeme kolaylığı hakkında bilgi verdi.

Efe: Borçlu çiftçiye ödeme kolaylığı sağlanacak
06 Mart 2014 Perşembe 18:08

Tarım Kredi Kooperatifi Erzurum Bölge Birliği Müdürü Ömer Efe, borçlu çiftçiye sağlanacak ödeme kolaylığı hakkında bilgi verdi. Efe 31 Ocak 2014 tarihine kadar ödenemeyen her türlü takipteki kredi borçlarına taksitli ödeme kolaylığı imkânı getirildiğini söyledi.

Efe çiftçinin yararlanacağı ödeme kolaylığını şöyle anlattı: “Taksitli Ödeme Kolaylığı Uygulaması: Hayvancılık kredilerine ait takipteki borçlarını 31.12.2014 tarihine kadar taksitlendirmek isteyenler, temerrüt faizi yerine normal faiz oranı üzerinden basit usulde yapılanacak yeni borcun asgari yüzde 20’sini peşin ödeyerek, kalan kısmını yıllık taksitlerle en fazla 3 taksit vadesinde ödeyebileceklerdir. 01.01.2011 tarihi itibariyle idari takip hesaplarında borcu bulunan ortak ve borçla ilgililerden (kefiller, varisler, teminat borçluları gibi senet veya taahhüt alınarak taksitlendirme yapabileceklerdir. Taksitli ödeme Kolaylığının Kapsamı; Senet düzenleme tarihi 30.01.2004 öncesi senetler için yapılacak taksitlendirmelerde kefil ve teminat alınmadan ödeme taahhüdü alınmak suretiyle asgari yüzde 20’sini peşin ödeyerek ödeme kolaylığından yararlanabileceklerdir. Senet düzenleme tarihi 30.01.2004 sonrası alacaklardan kefil ve yeni teminat bulamayan ortaklar için ödeme kolaylığı kapsamında hesaplanan borç tutarının yüzde 50’sini ödemek kaydı ile ödeme taahhüdü alınmak suretiyle ödeme kolaylığından yararlanabileceklerdir. Kefil ve yeni teminat verebilmeleri halinde ise, en az yüzde 20’sini peşin ödemeleri kaydıyla bu kolaylıktan yararlanabilecektir. Bu ve benzeri ödeme kolaylıklarından daha önce yararlanmış ortaklarımızda bu uygulamadan istifade edebileceklerdir." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×