EBSO Başkanı Yorgancılar, Filipinler Genel Konsolosu oldu

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Filipinler İzmir Fahri Konsolosu Ender Yorgancılar, genel konsolosluğa terfi etti.

EBSO Başkanı Yorgancılar, Filipinler Genel Konsolosu oldu
17 Ocak 2014 Cuma 12:58

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Filipinler İzmir Fahri Konsolosu Ender Yorgancılar, genel konsolosluğa terfi etti. Filipinler'in 2007 Temmuz ayından bu yana İzmir Fahri Konsolosu olan Yorgancılar, bu ülkenin hükümetinin onayıyla genel konsolos oldu.

Ankara’daki Filipinler Büyükelçiliği’nde düzenlenen törenle Büyükelçi Maria Rowena Mendoza Sanchez'in elinden atama belgesini alan Yorgancılar, “Kendim ve kentim için gerçekten büyük onur ve gurur duydum. İki ülkenin ekonomik işbirliğini arttırmak için çalışmalarıma hızla devam edeceğim.” dedi. Filipinler hükümetinin İzmir’e verdiği öneme dikkat çeken Yorgancılar, “Filipinler ve Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin gelişmesi bakımından Ege’nin potansiyeli farkedilirken güçlü bir temsil makamına ihtiyaç duyuldu. Konsolosluğumuzun sorumluluk alanı Ege’deki iş dünyası temsilcisi hemşehrilerime, Filipinler’e ulaşmak için bu yakınlığı değerlendirmelerini tavsiye ediyorum.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×