DÜZELTME-Erciş, sporda sıçrama yaptı

Sayın abonemiz;'Erciş, sporda sıçrama yaptı' başlıklı haberimiz de Van'ın Erciş ilçesi sehven Erzurum Erciş olarak yer almıştır.

DÜZELTME-Erciş, sporda sıçrama yaptı
23 Aralık 2013 Pazartesi 18:13

Sayın abonemiz;

'Erciş, sporda sıçrama yaptı' başlıklı haberimiz de Van'ın Erciş ilçesi sehven Erzurum Erciş olarak yer almıştır. Haberimizi düzelterek, yeniden servis ediyoruz.

Van Erciş Kaymakamı Barboros Baran, spora büyük destek verdiklerini, bu anlamda sportif faaliyetler için yaptırılan tesislere rağbetin fazla olmasının kendilerini sevindirdiğini söyledi.

Erciş'te görev yapan gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelen Kaymakam Baran, Erciş Gençlik Spor ilçe Müdürlüğü bünyesinde yürütülen faaliyetler yerinde inceledi. 60 öğrencinin katıldığı kuşak sınavını da izledi.

Kaymakam Baran, devlet eliyle yapılan yatırımların böyle dolu dolu kullanılmasının kendilerini memnun ettiğini söyledi. Spor yapmak için kendilerine talepte bulunan hiç kimseyi boş çevirmediklerini belirten Baran, "SODES kapsamında halı saha yaptık. Mevcut tesislerin malzeme ihtiyaçlarını kaymakamlık olarak karşıladık. Ayrıca çocuklarımızın daha nezih ortamlarda spor yapabilmeleri için Fitness salonu açtık. Gençlik spor bünyesinde bulunan tüm bu tesislerimizden öğrenci ve kulüplerimiz ücretsiz faydalanmaktadır." dedi.

Erciş İlçe Spor Müdürü Abdulselam Elçi ise kurum bünyesinde Erciş Gençlik Spor Kulübü'nü kurduklarını, şu anda 300 lisanslı sporcuyla çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Elçi, "Önümüzdeki sezona yetiştirmek üzere su sporları merkezini kuracağız. SODES projesi kapsamında yapacağımız su sporlarıyla ilçemize kano, kürek, yelkenli, rafting sporları yapılabilecek. Bakanlığa sunmuş olduğumuz proje ile ilçemize yarı olimpik yüzme havuzu yapılacak. Böylece Erciş'i sportif faaliyetlerin merkezi haline getirmeyi planlıyoruz." açıklamasında bulundu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×