DÜZELTME - Dijital Demokrasi Platformu 'Temiz Twitter' kampanyası başlattı

"Sayın abonemiz; bir önceki haberimizde 'Marmara Üniversitesi' sehven yazılmış olup haberimizi 'Dijital Demokrasi Platformu' olarak tekrar düzenleyerek servis ediyoruz.

DÜZELTME - Dijital Demokrasi Platformu 'Temiz Twitter' kampanyası başlattı
01 Şubat 2014 Cumartesi 15:58

"Sayın abonemiz; bir önceki haberimizde 'Marmara Üniversitesi' sehven yazılmış olup haberimizi 'Dijital Demokrasi Platformu' olarak tekrar düzenleyerek servis ediyoruz. İyi yayınlar dileriz."

Dijital Demokrasi Platformu, Twitter’de yaşanan bilgi kirliliğinden dolayı ‘Temiz Twitter’ kampanyası başlattı. Platformdan yapılan açıklamada, Twitter’ın bir toplumsal çatışma ve linç ortamı olmadığı, demokratik bir tartışma platformu olmasına dikkat çekildi.

Dijital Demokrasi Platformu, özellikle son günlerde Twitter'da yaşanan bilgi kirliliği nedeniyle 'TemizTwitter' kampanyası başlattı. Yapılan yazılı açıklamada, “Twitter’ın bir toplumsal çatışma ve linç ortamı değil demokratik bir tartışma platformu olmasını istiyoruz. Twitter’ın dezenformasyon içermeyen sağlıklı ve güvenilir bilgiye yer veren bir mecra olmasını istiyoruz. Nefret söyleminden arınmış, farklılıklara saygı duyan ve ötekileştirmeyen bir iletişim istiyoruz. Özel hayatın gizliliğinin evrensel bir insan hakkı olduğunu düşünüyoruz. Acıların, hassasiyetlerin ve kutsalların alaya alınmadığı bir dil istiyoruz. 140 karakterle paylaşılan mesajların, yeterince açıklayıcı olamayabileceğinin unutulmamasını istiyoruz. Peki siz nasıl bir Twitter istiyorsunuz?” ifadelerine yer verildi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×