DÜZELTME- Borcunu ödediği halde senetlerini alamadığı tefeciyi öldürdü

Sayın abonemizDün akşam servis ettiğimiz 'Kars'ta tefeci dehşeti: Senetlerini ödediği halde öldürüldü' başlıklı haberimizin birinci paragrafında sehven maktülün tefeci tarafından öldürüldüğü bilgisi yer almıştır.

DÜZELTME- Borcunu ödediği halde senetlerini alamadığı tefeciyi öldürdü
05 Nisan 2014 Cumartesi 11:53

Sayın abonemiz

Dün akşam servis ettiğimiz 'Kars'ta tefeci dehşeti: Senetlerini ödediği halde öldürüldü' başlıklı haberimizin birinci paragrafında sehven maktülün tefeci tarafından öldürüldüğü bilgisi yer almıştır. Doğrusu, 'tefeciden senetlerini alamayan şüpheli tefeciyi öldürdü' şeklinde olacaktır. Haberimizi düzelterek yeniden tekrar servis ediyoruz.Kars'ın Arpaçay ilçesinde, tefeci olduğu ileri sürülen Alibey İnce (65) ölü bulundu. Olayla ilgili emniyetin yaptığı tahkikatta, şüpheli T.A.'nın borcunu ödemesine rağmen senetini alamadığı ve çıkan tartışmada Alibey İnce'yi başına taşla vurarak öldürdüğü ortaya çıktı.

Kars Il Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ve Arpaçay Ilçe Emniyet Amirliği ekiplerinin koordine içerisinde yürüttüğü çalışmada, kayıp şahsın kaybolduğu gün, en son beraber görüldüğü T.A. (35) isimli şahsa senet karşılığı borç para verdiğinin tespit edildiği ifade edildi.

Çalışmalara bu yönde ağırlık verildiği ve olayın şüphelisi T.A.'nın 3 Mart'ta Arpaçay ilçesinde yakalandığı, alınan ifadesinde, Ince'den 2013 yılında borç para aldığı, borcunu bitirmesine rağmen halen senedi geri alamadığı, olay günü Ince ile birlikte Kars'a gelirken yolda tartışıp kavga ettiklerini, maktulün kendisine saldırması üzerine kendisinin de taşla maktule vurarak ölümüne sebep olduğunu beyan ettiği bildirildi.

Maktulün cesedine ise 4 Mart'ta saat 01.20 sıralarında şüpheli ile birlikte, eski Ardahan yolu üzerinden harabe bir binaya gidilerek ulaşıldığı ve şüphelinin, 'kasten adam öldürme' suçu ile ilgili hazırlanan tahkikat evrakı ile birlikte adli mercilere sevk edildiği kaydedildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×