DÜZELTME- Başbuğ'a tahliye isteyen savcı, TMK 10. Madde ile yetkilendirildi

Sayın abonemiz....Savcı Mehmet Akif Ekinci'nin 'Deniz Feneri iddianamesini hazırladığı' bilgisi haberimizde sehven yer almıştır.

DÜZELTME- Başbuğ'a tahliye isteyen savcı, TMK 10. Madde ile yetkilendirildi
24 Ocak 2014 Cuma 17:43

Sayın abonemiz....Savcı Mehmet Akif Ekinci'nin 'Deniz Feneri iddianamesini hazırladığı' bilgisi haberimizde sehven yer almıştır. Doğrusu, Mavi Marmara iddianamesi olacaktır. Haberimizi yeniden servis ediyoruz. Saygılarımızla...Ergenekon davasında müebbet hapis cezasına çarptırılan emekli Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un tahliye edilmesi yönünde mütalaa veren savcı, TMK 10. Madde ile yetkilendirildi.

Emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un 31 Aralık 2013 tarihinde yaptığı tahliye talebini değerlendiren İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin duruşma savcısı Zafer Koç, tahliye yönünde mütalaa vermişti. Ancak mahkeme oy çokluğuyla Başbuğ'un tahliye talebini reddetmişti. Başbuğ’un tahliyesi yönünde görüş belirten Savcı Koç, TMK 10. Madde ile yetkilendirildi.

Koç ile birlikte müracaat savcısı olan ve aynı zamanda Mavi Marmara iddianamesini hazırlayan Savcı Mehmet Akif Ekinci’nin de TMK 10. madde ile yetkilendirildiği belirtildi.

Bu arada, TMK 10. madde ile yetkili Başsavcıvekili Oğuzhan Atamtürk Uyar, kendi bölümündeki savcılarla bugün toplantı yaptı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×