'Dünya Turizmi Erzurum Ehramı ile Tanışıyor' projesi tanıtıldı

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından desteklenen ve Aziziye Belediyesi ile Erzurum Aktif İş Kadınları Dostluk ve Dayanışma Derneği’nin birlikte yürüttüğü “Dünya Turizmi Erzurum Ehramı ile Tanışıyor (DÜTET) projesi için tören düzenlendi.

'Dünya Turizmi Erzurum Ehramı ile Tanışıyor' projesi tanıtıldı
21 Ocak 2014 Salı 19:01

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından desteklenen ve Aziziye Belediyesi ile Erzurum Aktif İş Kadınları Dostluk ve Dayanışma Derneği’nin birlikte yürüttüğü “Dünya Turizmi Erzurum Ehramı ile Tanışıyor (DÜTET) projesi için tören düzenlendi.

Aziziye Kaymakamı Zafer Öz, ilçedeki kadınların proje kapsamında güzel bir etkinlik içerisinde olmalarının kendisini gururlandırdığını ifade ederek, “Aziziye’de yaklaşık 5 aydır görevdeyim. Göreve başladığımız günden beri böyle bir plan, proje çalışması yapalım, uğraşalım, arkadaşları bir araya getirelim diye çırpınıp duruyoruz. Açıkçası erkekleri biraz da koşturmaya çalışıyoruz. Sağolsunlar bugüne kadar benim kapımı çalanlar genel itibarla gerçekten ortaya birşeyler çıkartan hanımlar oldu. Bugün burada bulunmaktan ben çok memnun oldum. Demek ki ortaya bir şeyler çıkartmak için, eğer istiyorsanız vazgeçmeden biraz da uğraşmak lazım. Kadınların bu işin içerisinde olmasını takdire şayan. Buluyorum. Ben sizin şahsınızda, tüm dernek üyesi kadınlarımıza ve Aziziye'deki bu çalışmanın içerisinde olan bütün kadınlarımızı yürekten kutluyorum. İnşallah başarıların devamı gelecek. Ayrıca Belediye Başkanımız ile KUDAKA Genel Sekreterimiz katkıları ve destekleriyle bu tablonun ortaya çıkmasına sebebiyet vermişler. Bir katkı da bizden olsun. Bundan sonraki çalışmalarda kapımız ardına kadar açık. İnşallah beraber yapacağımız çalışmalarda daha güzel projelerle bir arada oluruz. Emeği geçenleri yürekten kutluyorum.” diye konuştu.

“Bizim kalkınma ajansı olarak mantığımız şu oldu; eğer bir taş ve altında bir el gördüysek, hep bu elin ikincisi, üçüncüsü olmayı amaçladık.” ifadeleriyle sözlerine başlayan KUDAKA Genel Sekreteri Talha Bekir Özmen, şunları söyledi: “Umarım Hülya Abla ile de böyle bir ilişkimiz, böyle bir iş hakimimiz olmuştur. Hep bunu arzu ettik. Çok başarılı bulduğumuz birisi, bir girişimci. Kadın olması ve mücadelesi herkese gerçekten önemli bir örnektir. Cumartesi-pazar demedi arkadaşlarımız, kendisine yardımcı oldular, kendi işleri gibi yardımcı olmak istediler. Burada bizim arkadaşlarımız kadar, bu derneğin, bu sivil toplum kuruluşunun özverisi ve çalışma ahlakı ve isteği da çok önemliydi. Bizim temennimiz bunun artması, bu tür sivil toplum kuruluşlarının özellikle dezavantajlı grupların kurmuş olduğu STK'ların artması. Biz her zaman yanlarında olacağız. Ben de kendilerini ve tüm dernek çalışanlarını kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum.” diye konuştu.

Erzurum Aktif İş Kadınlar Dostluk ve Dayanışma Derneği Başkanı Hülya Saltuklu, 2008 yılında çok sevdiği öğretmenlikten Erzurum Kız Meslek Lisesi’nden emekli olduğunu, ancak mesleğinden hiçbir zaman emekli olmadığını belirtti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×