Dünya Sigarasız Günü’nde öğrencilere sigaranın zararları anlatıldı

Yüreğir Gençlik Merkezi ile Adana Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından öğrencilere yönelik Dünya Sigarasız Günü kapsamında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.    Atatürk Anadolu Sağlık ve Meslek Lisesi Konferans...

Dünya Sigarasız Günü’nde öğrencilere sigaranın zararları anlatıldı
04 Haziran 2014 Çarşamba 13:28

Yüreğir Gençlik Merkezi ile Adana Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından öğrencilere yönelik Dünya Sigarasız Günü kapsamında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

    Atatürk Anadolu Sağlık ve Meslek Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Adana Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden Dr. Saadet Önal ve Dr. Danış Aygün, Yüreğir Gençlik Merkezi Müdürü Eyüp Çelikoğlu, Gençlik Lideri Atalay Yalınız ve Ebru Yıldız katıldı.

    Dr. Saadet Önal, sigaranın zararlarından söz eden, sigara nedeniyle dünya üzerinde ülkede gün geçtikçe ölüm vakalarının arttığını, gençlerin sigara firmaları için hedef kitle haline geldiğini ve her geçen gün sigara içenlerin yaşlarının düştüğünü anlattı.

    Gençlerin sigaraya başlamamaları için caydırıcı önlemler alınması gerektiğini belirten Dr. Danış Aygün ise "Sigarayı bırakmak isteyenlere bilimsel destek veriyoruz. Ne yapması gerektiğini ve sigaranın organizmaya verdiği hasarları anlatıyoruz. Sigaraya bağlı sebeplerden kaynaklanan hastalıkların neler olduğu konusunda aydınlatıyoruz." dedi.

    Öğretmen ve öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği toplantıda sigaranın zararları ve daha önce sigaradan kaynaklı çeşitli hastalıklara yakalanan hastaların belgesel filmi izletildi. CİHAN

Dünya Sigarasız Günü’nde öğrencilere sigaranın zararları anlatıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×