Dündar ve Gezen'e yönelik sansürü protesto ettiler

Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Müjdat Gezen ve Uğur Dündar katılacağı etkinliğin “siyasi konuşmaları” gerekçe gösterilerek iptal edilmesini bir grup öğrenci protesto etti. Müjdat Gezen ve Uğur Dündar katılacağı etkinliğin Dokuz Eylül...

Dündar ve Gezen'e yönelik sansürü protesto ettiler
26 Mayıs 2014 Pazartesi 17:33

Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Müjdat Gezen ve Uğur Dündar katılacağı etkinliğin “siyasi konuşmaları” gerekçe gösterilerek iptal edilmesini bir grup öğrenci protesto etti.

Müjdat Gezen ve Uğur Dündar katılacağı etkinliğin Dokuz Eylül Üniversitesi'nde iptal edilmesinden dolayı Dokuz Eylül Üniversitesi Cumhuriyetçi Düşünce Topluluğu üyesi bir grup açıklama yaptı. Üniversitedeki baskıcı uygulamaların olduğunu belirten öğrenciler Dokuz Çeşmeler Kampüsünde toplandı.Topluluk adına açıklama yapan Dokuzeylül Üniversitesi Cumhuriyetçi Düşünce Topluluğu Başkanı Ekrem Erkin Saçlı, "26 Mayıs Pazartesi günü İktisadi Bilimler Fakültesi salonunda Uğur Dündar ve Müjdat Gezen’le gerçekleştireceğimiz söyleşimiz bağlı olduğumuz birim olan dekanlığımızın “olur” vermesine rağmen rektörlüğümüz tarafından konuklarımızın siyasi konuşmaları gerekçe gösterilerek iptal edilmiştir. Biliyoruz ki; etkinliklerimize yapılan engellemeler sistemli bir baskının sonucudur." dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×