Dumanlı Twitter'dan açıklama yaptı: Yine çarpıtma, yine iftira

Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, Samanyolu Haber TV'deki sözlerinin bazı internet sitelerinde çarpıtılarak yayınlandığını söyledi.

Dumanlı Twitter'dan açıklama yaptı: Yine çarpıtma, yine iftira
18 Ocak 2014 Cumartesi 17:13

Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, Samanyolu Haber TV'deki sözlerinin bazı internet sitelerinde çarpıtılarak yayınlandığını söyledi. Dumanlı, Twitter'dan yaptığı açıklamada, internet sitelerinde ‘Başbakan’a Yezid dedi’ şeklinde verilen sözleri kesinlikle kullanmadığını belirterek, goygoycular ve fitnecilerin tehlikesine işaret ettiğini söyledi.

Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, dün akşam Samanyolu Haber TV’deki ‘Gündem Özel’ programında gündemle ilgili değerlendirmeler yaptı. Ancak programdaki bazı sözleri bugün bazı internet sitelerinde çarpıtılarak verildi.

Ekrem Dumanlı Twitter’dan yaptığı açıklamada hiç kimseye ‘Yezid’ demediğini belirterek goygoycularla ilgili tehlikeye dikkat çektiğini ifade etti. Fitne telkinlerinin Kerbela’ya neden olmaması gerektiğini örneklediğini söyleyen Dumanlı ayrıca goygoycuların tahrikiyle tarihte feci olayların yaşandığını hatırlattı. Bunun en acı örneğinin de Kerbela’da yaşandığını nakleden Dumanlı bunun en iyi Başbakan’ın bilebileceğini ifade etti. Dumanlı Twitter hesabında şu değerlendirmeleri yaptı:

"Ayıp, cok ayıp! Ben hiçkimseye Yezid demedim. Fitne telkinlerinin Kerbela'ya neden olmaması gerektiğini ornekledim. Yanliş mı Allah aşkına!"
"Tarihte goygoycularin takrikiyle feci olayların yaşandığını ve bu acı olayların en çarpıcı örneginin Kerbela'da yaşandığını naklettim."
"Bari TV'de söylenmiş sözleri çarpıtmasalar! Yeni Kerbelalar yaşanırsa cok yazık olur. Elimizi vicdanımıza koyalım. Dediğim bundan ibaret."

EKREM DUMANLI NE DEDİ?

Ekrem Dumanlı programda Başbakan’la ilgili yıllarca demokrasi mücadelesinde yanlarında bulunduklarını ve sonuna kadar destek verdiklerini belirterek, “367 kime yapılırsa yapılsın yine destek veririz.” dedi. Dumanlı ayrıca “Sayın Başbakanı tanıyan birisi olarak. Takdir etmiş, hakkında yüzlerce yazı yazmış birisi olarak; ‘Artık yeter elimizi vicdanımıza koymalıyız.” dedi. Goygoycuların ve fitnecilerin tehlikesine dikkat çeken Dumanlı birilerinin “Artık burada dur, çok ayıp oluyor” demesi gerektiğini ifade etti. Bu tehlikeyi en iyi Başbakan’ın bilebileceğine işaret eden Dumanlı, bugüne kadar Başbakan’la ilgili yıllarca olumlu yazılar yazdıklarını hatırlattı. “Sarılması mümkün olmayan yaralar açılmasın.” uyarısında bulunan Dumanlı, “Kızgın olabilirsin ama hakkaniyetten, adaletten ayrılmamak lazım.” dedi. Ortalıkta dolaşan goygoycuların büyük felaketlere sebep olabileceğini hatırlatan Dumanlı “Kardeş katlinden bahsedenleri mi ararsınız, devlet refleksinden bahsedeni mi ararsınız… Sokağı radikalize ettiğiniz zaman, sokağı elinizde tutamayabilirsiniz.” dedi. Haşhaşi benzetmesine yönelik “Alnı secdeli bir adam, bunları söylememeli. Çok üzücü, çok yaralayıcı…” diyen Dumanlı sözlerine, “Türkiye bir demokrasi mücadelesi verdi. Biz de zerre miktar tereddüte kapılmadan destek verdik. Bugün olsun yine destek veririz.” şeklinde devam etti. Ortalıkta dolaşan goygoycularla, fitnecilerle ilgili tehlikeyi en iyi Başbakan’ın bilebileceğini hatırlatan Dumanlı; “Artık yeter elimizi vicdanımıza koyalım; evde camide sokakta insanlar birbirini kırar hale geldi.” dedi CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×