Down sendromlu Deniz Ayçe, İzmir Üniversitesi'nden mezun oldu

Ulusal Down Sendromu Derneği Gençlik Kolları Başkanı Deniz Ayçe Karagöz, İzmir Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü'nden mezun oldu. İngilizce yanında Almanca'da konuşabilen Deniz Ayçe, arkadaşları tarafından da enerjisi...

Down sendromlu Deniz Ayçe, İzmir Üniversitesi'nden mezun oldu
23 Haziran 2014 Pazartesi 12:33

Ulusal Down Sendromu Derneği Gençlik Kolları Başkanı Deniz Ayçe Karagöz, İzmir Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü'nden mezun oldu. İngilizce yanında Almanca'da konuşabilen Deniz Ayçe, arkadaşları tarafından da enerjisi nedeniyle çok seviliyor.

Dünyaya bir kromozom fazla geldiği için down sendromunu bir sorun değil bir özellik olarak kabul eden Deniz Ayçe Karagöz, eğitimini burslu olarak sürdürdüğü İzmir Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü'nü başarı ile bitirdi. İlkokuldan başlayarak eğitim konusunda annesi Seray İlkmen ile birlikte verdiği mücadeleyi üniversite mezuniyeti ile taçlandıran Deniz Ayçe, en yoğun turizm bölgelerinde mesleğini yapmak istiyor. İngilizce ve Almancasını geliştirmek için eğitimlerini sürdüren Deniz Ayçe’nin, Salsa ve Çaça’dan sonraki yeni ilgi alanı ise fotoğraf.

Mezuniyet töreninde İzmir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ali Rıza Doğanata ve Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş ile bir araya gelen Deniz Ayçe, İngilizce Hazırlık Sınıfı ile başlayan üniversite eğitimini başarı ile tamamlamasına olanak sağlandığı için teşekkür etti. Deniz Ayçe, “İzmir Üniversitesi’nde eğitim aldığım için çok mutluyum. Hocalarım ve arkadaşlarımla çok iyi anlaştığım ve eğlenceli bir üniversite hayatım oldu” dedi. Ulusal Down Sendromu Derneği’ndeki etkinliklerine herkesi davet eden ve daha fazla down sendromlu gencin eğitim alabilmesini isteyen Deniz Ayçe, “Herkes üniversitede okuyabilir. Allah herkese üniversitede okumayı nasip etsin” dedi.

Mütevelli Heyet Başkanı Doğanata ve Rektör Erciyeş de mesleki kariyerinde Deniz Ayçe Karagöz’e başarı dilerken, “İzmir Üniversitesi’nin toplumsal duyarlılığını farklı bir boyuta taşıyan Deniz Ayçe’nin başarıları ve çalışma azmi her zaman bizler için umut ve mutluluk kaynağı oldu. Mesleki hayatında da bizleri başarıları ile gururlandıracağına eminiz.” dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×