Dövizci, sahte vergi dairesi başkanına 10 bin dolar kaptırdı

Kayseri’de kendisini vergi dairesi başkanı olarak tanıtan bir kişi, döviz bürosu sahibini 10 bin dolar dolandırdı.

Dövizci, sahte vergi dairesi başkanına 10 bin dolar kaptırdı
17 Ocak 2014 Cuma 11:43

Kayseri’de kendisini vergi dairesi başkanı olarak tanıtan bir kişi, döviz bürosu sahibini 10 bin dolar dolandırdı. Parayı aldıktan sonra uçakla kaçan sahte vergi dairesi başkanı İstanbul’da bir otelde polis tarafından yakalandı.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmada bir vatandaşı 10 bin dolar dolandıran kişi yakalandı. Geçen hafta H.K.’ya ait döviz bürosuna gelen ve kendisini Vergi Dairesi Başkanı N.Ö. olarak tanıtan şahıs tarafından, telefonla aranarak 10 bin dolar dolandırıldı. Polisin olayın şüphelisinin tespiti amacı ile yapılan çalışmalarda, güvenlik kamerası kayıtlarından şüphelinin eşgali belirlendi. Şahsın Erkilet Havaalanı'ndan aynı gün 11.50 uçağı ile İstanbul'a gittiği tespit edildi. Şüphelinin açık kimlik bilgilerinin tespiti amacı ile Asayiş Polisi ajandası kayıtlarında yapılan araştırmalarda daha öncede benzer dolandırıcılık olaylarına karıştığı için ajanda da fotoğrafı yayınlanan N.T.A.. isimli şahsın eşgali belirlendi. Bunun üzerine, şüpheliye 10 bin dolar parayı veren R.K.’ya yaptırılan teşhiste şüphelinin N.T.A. olduğu kesinleştirildi.

Şüpheli hakkında yapılan araştırmada özel belgede sahtecilik, dolandırıcılık gibi suçlardan çok sayıda kaydının bulunduğu, otel projesinde yapılan sorgulamada ise şahsın İstanbul Eminönü’nde bir otelde konakladığı tespit edildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerince şahıs yakalandı.

Şüphelinin kaldığı otel odası ile üzerinde yapılan arama neticesi toplam 2005 dolar, 1255 Euro ve 3041 TL. para bulundu ve adli emanete teslim edildiği öğrenildi.

Şüpheli N.T.A. hakkında hazırlanan tahkikat evrakı ile birlikte çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×