Dörtyol'da 'Basketbol Oynuyorum' projesi kabul edildi

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında sunulan "Basketbol Oynuyorum" projesi kabul edildi.

Dörtyol'da 'Basketbol Oynuyorum' projesi kabul edildi
25 Ocak 2014 Cumartesi 13:58

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında sunulan "Basketbol Oynuyorum" projesi kabul edildi. İlköğretim okulları arasında kaynaşmayı sağlamak, özellikle kenar mahallelerde oturan gençlerin, eğitimi yanında spora teşvik edilmesinin temini için hazırlanan projeyle öğrencilere üç ay boyunca basketbol kursu verileceği belirtildi.

Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk, yaptığı açıklamada basketbol kursuna katılan öğrencilere yönelik, okullar arası turnuvalar düzenleneceğini kaydetti. Amacın öğrenciler arasında kaynaşmayı arttırmak olduğunu ifade eden Kaymakam Soytürk, "Bu projemizin desteği, yaklaşık 60 bin liradır. Katılımcı öğrencilerimizin eşofman, ayakkabı, top gibi tüm ihtiyaçları bu fondan karşılanacaktır." dedi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Selçuk Kayhan ise SODES kapsamında özellikle gençlerin spora teşvikinin temini için hazırlanan projenin kabul edilmesiyle gençlerin başarılarının arttırılmasının hedeflendiğini kaydetti. CİHAN

Dörtyol'da 'Basketbol Oynuyorum' projesi kabul edildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×